Jennifer Lopez hakkında bilmediğiniz 14 gerçek

Jennifer Lopez bugün 49 yaşına girdi. Bu vesileyle, en ateşli fanlarının bile bilmediği 14 gerçeği, bütün dedektiflik becerilerimizi ortaya koyarak derledik :) İyi ki doğdun J-Lo! 
 

Jennifer Lopez hakkında bilmediğiniz 14 gerçek

1- Eski sevgililerine dönme alışkanlığı

1- Eski sevgililerine dönme alışkanlığı

Jennifer eski sevgililerini bir türlü eskitememesiyle ünlü. Onun ilişkileri asla bitmiyor, bir şekilde dönüp dolaşıp aynı adamlarla takılmayı sürdürüyor. Dedikodular o ki, Jennifer Lopez ve Ben Affleck, 2004 yılındaki o dramatik ayrılıklarından sonra bir süre daha 'takılmaya' devam etmişlerdi. 2005 yılında katıldığı bir canlı yayında Jennifer Lopez bu huyunu itiraf etti. Hatırlarsanız şu anki büyük aşkı Alex Rodriguez ile tanışmadan önce de, 2011'den 2016'ya kadar da Casper Smart ile (fotoğrafta) küsüp-barışma hızına yetişememiştik. Aynı şekilde Marc Anthony ile olan bir dargın bir barışık beraberliği yıllarca sürüncemede kalmıştı. Sonra zaten evlenip boşandılar. 
 

2- Işık hızıyla ilişkiye başlama alışkanlığı

2- Işık hızıyla ilişkiye başlama alışkanlığı

Jennifer Lopez'in adı Hollywood'da duyulmaya başlandığı andan itibaren bir saniye bile yalnız kaldığını görmedik. Hemen kısa bir time-line kuralım:

1999-2001: Diddy ile ilişkisi vardı
2000: Sonradan evleneceği Cris Judd ile tanıştı
2001: Diddy ile ayrılıp Chris ile evlendi
2002: Ben Affleck'in yanına taşındı ve aynı yıl nişanlandı
2004: Ben Affleck ile evlendi ve aynı yıl boşandı
2004: Boşandıktan altı ay sonra Marc Anthony ile evlendi  

Gördüğünüz gibi Jennifer Lopez, bir ilişkiden diğerine ışık hızıyla geçiş yapabiliyor. Aşk acısını hangi ara yaşıyor diye sormak istiyor insan. Ama galiba böyle bir duygusallığa pek sahip değil. 7 yıl evli kaldığı Marc Anthony'den ayrılır ayrılmaz da dansçısı Casper Smart ile ilişkiye başlamıştı mesela. Akabinde Drake geldi. Şimdiyse Alex Rodriguez var hayatında.
 

3- Annesi büyük kumarbaz

3- Annesi büyük kumarbaz

Jennifer Lopez, annesinin kumar tutkusu hakkında rahat rahat şaka yapabilecek noktaya geldi. Ama zamanında bu alışkanlığıyla epey mücadele ettiği, annesini vazgeçirmek için çok uğraştığını biliyoruz. Tabii annesinin de tuzu kuru. Sonuçta multimilyoner bir kızı var ve ne kadar borç yaparsa yapsın, kızı ödüyor! Anne Guadalupe Hanım'ın bir keresinde tam 2.4 milyon dolar kaybettiği, bu borcu da Jennifer Lopez'in kapattığı biliniyor. İşin daha da şaşırtıcı tarafı; Jennifer Lopez ve Ben Affleck'in ayrılma sebebinin, Guadalupe Hanım'ın kumar tutkusu olması! Ancak Jennifer Lopez de öyle sudan çıkmış ak kaşık değil. Bizzat kendisinin de kumarı sevdiğini, eski sevgilisi Drake ile casino'da görülmesinden biliyoruz.
 

4- Scientology tarikatı yüzünden babası da bütün parayı batırdı

4- Scientology tarikatı yüzünden babası da bütün parayı batırdı

Jennifer Lopez'in babası David, eski karısı, yani Jennifer Lopez'in annesi Guadalupe Hanım kadar şanslı değil. Bütün varını yoğunu Scientology tarikatına harcadığı için şu an beş kuruşsuz kalmış durumda. Öyle küçük paralardan bahsetmiyoruz. David Bey Scientology tarikatı sevdası yüzünden yüzlerce, hatta binlerce dolar harcadığını söylüyor. Scientology tarikatı ise bunu reddediyor tabii. Jennifer'ın babasına maddi destek olup olmadığı ise bilinmiyor.
 

5- Her zaman bu kadar fit değildi

5- Her zaman bu kadar fit değildi

Jennifer Lopez her zaman süper bir dansçıydı. Ancak eski video kliplerinden 'In Living Color'ı tekrar bi' izlerseniz, şimdikine nazaran ne kadar etine dolgun olduğunu fark edeceksiniz. Kendisine acilen kilo vermesi gerektiğini söyleyen menajerini işten atan Jennifer Lopez, o günleri şöyle anlatmıştı:

"Sürekli bana kilo vermem gerektiğini söylüyorlardı. Dansçıydım, atletiktim. Uzun zamandır birlikte çalıştığım menajerim bile kilo vermem gerektiğini söylüyordu. 'Kilo verirsem Jennifer olmaktan çıkarım' diye cevap verdim."

Hey gidi günler hey! O zaman böyle düşünen Jennifer, şu anda fitness salonundan çıkmıyor.

Ve diyor ki, "Formda kalmak sürekli antreman gerektiren bir şey. Sadece ihtiyacınız olduğu için ve güçlenmek için yemek yemelisiniz."

6- Bir insan bu kadar mı parti kızı olmaz?

6- Bir insan bu kadar mı parti kızı olmaz?

Tamam gece dışarı çıkmayı seviyor, klüplerde resimleri çekiliyor ama ona yine de gönül rahatlığıyla 'parti kızı' diyemiyoruz. Zira asla ama asla ağzına içki koymuyor. "Bence içki cildi mahvediyor. Tabii ki herkes gibi ben de zaman zaman kadeh kaldırıyorum, bir yudum alıp bırakıyorum" diyor. Ve Jennifer mümkün olduğunca uzun uyumaya çalışıyor. "Günde 9-10 saat uyumak istiyorum ama bunun için çoğunlukla zamanım olmuyor. Ama mutlaka 7-8 saat uyurum! En az 7 saat uyumazsam güne delirmiş gibi başlıyorum, aşırı duygusal ve sürekli yorgun oluyorum" diyor. Yani 'aman sabahlar olmasın' pek Jennifer Lopez'e göre bir anlayış değil.
 

7- Marc Anthony ile boşandıktan sonra anksiyete nöbetleri geçirmeye başladı

7- Marc Anthony ile boşandıktan sonra anksiyete nöbetleri geçirmeye başladı

Her ne kadar çok güçlü bir kadınmış gibi görünse de o da zaman zaman kırılıyor. Jennifer Lopez, üçüncü evliliği bittikten sonra anksiyete nöbetleri geçirmeye başladı. Kolay değil; tam 7 yıllık bir evlilik ve 2 çocuk söz konusu...

Bu evliliğin bittiğini anladığı o anı kitabında şöyle yazmıştı: "Otururken bir anda kalbim göğsümden çıkacakmış gibi atmaya başladı, nefes alamıyor gibi hissettim. Anksiyete başlamıştı... Bana ne oluyordu? Sandalyeden fırladım ve sevgili menajerim Benny Medina'ya, 'Benny, bir şeyler oluyor! Çıldırmış gibi hissediyorum' dedim. Annem de oradaydı, hemen bana koştu. Hayatımda en çok korktuğun anlardan biriydi. Çığlık bile atamıyordum. Korku ve panik bulanıklığında, Benny ve anneme baktım ve şu sözleri söyledim: 'Artık Marc ile birlikte olabileceğimi sanmıyorum.' Sonra gözyaşlarına boğuldum."
 

8- İlk kocasıyla sadece 11 ay evli kaldı

8- İlk kocasıyla sadece 11 ay evli kaldı

Jennifer Lopez'in aşka aşık bir kadın olduğunu biliyoruz ve galiba bu yüzden çoğunlukla eski aşklarını unutuveriyoruz. Eminiz Jennifer Lopez'in bizzat kendisi de, ilk kocası Ojani Noa'yı unutmak istiyordur! Bu evlilik 1 yılı bile tamamlayamadı ama etkileri yıllarca sürdü. Noa, 11 ay süren evliliğinde defalarca aldatıldığını söylediği bir kitap yazdığında, Jennifer Lopez daha yeni yeni tanınan bir pop şarkıcısıydı. Neyse ki Jennifer Lopez bu kitabın basımını da, dağıtımını da ışık hızıyla durdurabilecek yetkiye sahipti. Bu yetkiyi bizzat mahkeme vermişti ona. Ojani Noa'nın kendisi ve evliliği hakkında konuşması veya bundan maddi yarar elde edebileceği herhangi bir yayında bulunması kesinlikle yasaktı. Bu yasağı deldiği için sonradan Jennifer'a maddi tazminat ödemek durumunda kaldı. Düşünün ki bütün bunlar yaşanırken Jennifer Lopez, halihazırda Marc Anthony ile evliydi. Muhtemelen Ojani Noa, kendisinden boşanan kadının bir dünya starı olup bir de üzerine Marc Anthony ile evlenmesini kaldıramadı... 
 

9- İkinci evliliği sadece 9 ay sürdü

9- İkinci evliliği sadece 9 ay sürdü

Jennifer Lopez'in ikinci evliliği ve boşanması, ilkinden daha normal ve dostane ilerleyen bir süreçti. 2011 yılında fotoğrafçı Cris Judd ile evlenip 9 ay sonra boşanan Jennifer Lopez, boşandığını haftalar sonra açıkladı. Chris ise şunları söyledi: "Biliyorsunuz, bu işler çok zor. Özel hayatınızın gizliliği ihlal ediliyor. Artık normal bir insan gibi yaşayamıyorsunuz. Bizim düğünümüz bir sirk gibiydi."

Bazıları bu boşanmanın asıl sebebinin, Jennifer Lopez'in artık Ben Affleck'e duyması ilgi olduğunu söylese de, Chris bu dedikoduları kesinlikle ciddiye almadı ve eski karısının itibarını zedeleyecek hiçbir açıklama yapmadı. Bir başkasıyla evlenerek hayatına devam etti. Jennifer ise bu evliliğin ardından Marc Anthony ile 7 yıl sürecek bir başka ilişkiye başladı.
 

10- Cildi eskiden bu kadar güzel değildi

10- Cildi eskiden bu kadar güzel değildi

Jennifer Lopez bugün 49 yaşında ama 20 gibi gözüküyor değil mi? Ama bunu yapmak çok kolay değil. Vücudunu formda tutmak için nasıl çılgınlar gibi fitness yapıyorsa, cildini de aynı şekilde koruyor. Buna rağmen selülitleri ve çatlakları olduğunu biliyoruz. Her iki sorunu için de lazer tedavisi yaptırmış olsa da tamamen yok olmadı. Jennifer Lopez'in bir fotoğraf çekiminde photoshop uygulanmayan kareleri internete düşmüştü; burada selülitler ve çatlaklar net olarak görülüyordu. Yani aslında sandığınız kadar mükemmel değil! 
 

11- Bilgisayarlardan zerre kadar anlamıyor

11- Bilgisayarlardan zerre kadar anlamıyor

Sosyal medyayı ve özellikle Instagram'ı seviyor ama iş bilgisayara geldiğinde Jennifer'ın pek de bilgili olduğunu söyleyemeyiz. "Hiç bilgisayar almadım. Nasıl girileceğini bilmiyorum, dolayısıyla hayatımda hiç online olmadım" diyor. Aynı şekilde çocuklarını da bilgisayar teknolojisinden mümkün olabildiğince uzak tutmaya çalışıyor. Birkaç yıl önce çocukların sadece pazar günü online olmalarına izin verdiğini söylemişti. Şu an çocuklar 10 yaşına geldiğine göre belki bu kısıtlama biraz esnemiştir diye düşünüyoruz.

Fotoğraf: "Dance Again" turnesi kapsamında 2002 yılında İstanbul'a gelen Jennifer Lopez, konseri öncesi kaldığı otelinde böyle görüntülenmişti.  

12- Saçlarını hiçbir zaman kısa kestirmedi

12- Saçlarını hiçbir zaman kısa kestirmedi

Jennifer Lopez tam bir aslan burcu kadını olduğu için asla kısa saç kullanmıyor. Aslan burçlarının saç kullanımıyla ilgili bir yazı şurada bir yerde olacaktı: http://www.milliyet.com.tr/aslan-burcu-ozellikleri-pembenar-yazardetay-yasam-2711577/

Ancak sanmayın ki Jennifer Lopez'in saçları hakikaten bu kadar dolgun ve süper havalı! Tabii ki bu şekilde görünmesi için sürekli ek bir işlem gerekiyor. Tüm Hollywood kadınları gibi o da saçlarına ekleme yaptırıyor.
 

13- Hamile kalması kolay olmadı

13- Hamile kalması kolay olmadı

Her ne kadar ikizlerine hamile kalabilmek için ek jinokolojik işlemler yaptırdığını inkar etse de, artık bu bilgi, gün yüzüne çıkmış olan bir gerçek. 
 

14- Eski kocasıyla bir kasedi var

14- Eski kocasıyla bir kasedi var

Jennifer’ın ilk kocası Ojani Noa, uzun zaman boyunca Jennifer Lopez'den para koparmaya çalıştı. 1997 yılında birlikte çıktıkları balayından bir videoyu da internete sızdırmaya kalkışmıştı. Videoda Jennifer Lopez'in ucuz giysiler giydiğini ve annesiyle kavga ettiğini de söylüyordu. Jen, Ojani'yi kendi özel kasetlerini yayınlamaya teşebbüs etmesi suçundan 10 milyon dolarlık bir dava ile tokatladı. 2004'ten beri sürdürdüğü gizlilik sözleşmesinin ihlal edildiğini iddia etti. Çift, sadece 11 ay evli kalmıştı ama 10 yıldan uzun süredir hala birbirleriyle uğraşıyorlar. 
 

Bu makaleye ifade bırak