Jennifer Lopez'in 'bot pantolon'u olay oldu

Jennifer Lopez'in giydiği her kıyafet olay oluyor. Kullandığı her parça muhakkak gündeme geliyor. Ya aşırı beğeniliyor ya da yerden yere vuruluyor. Ama kayıtsız kalınamıyor. Ses getiren tarzıyla adeta parmakla gösterilen Jennifer Lopez'in bir ödül töreninden önce giydiği botları da olay olmayı başardı...

Jennifer Lopez'in 'bot pantolon'u olay oldu

Yerden yere vuruldu

Yerden yere vuruldu

Peki bu kez sebebi ne? Lopez'in botlarının kot pantolonuna fazlasıyla benzemesi. Bu yüzden 'bot pantolon' demek de gayet mantıklı. Bu çizmelerin üzerine bir de boyfriend gömlek giyen Lopez'in kombini kimilerince beğenilse de, genel olarak yerden yere vuruldu diyebiliriz.

Seviyesizleşildi

Seviyesizleşildi

Hatta Twitter'da özellikle Türk kullanıcılar tarafından resmen alay konusu oldu. "Pantolonu indirip..."le başlayan esprilerde seviye o kadar düştü ki Jennifer Lopez bu geyikleri duysa muhtemelen bir daha Türkiye'ye, bırakın konseri, tatil için bile gelmez. Türk dinleyicilerini es geçer.

Dünya artık çok küçük

Dünya artık çok küçük

Ve bu kadarla da kalmaz, bir daha Türkiye'yi ve Türk dinleyicilerini hiç umursamaz, küser, trip atar. Neyse ki şu an için bu seviyesizliğin farkında değil. Ancak eli kulağında. Sonuçta dünya artık çok küçük. Bir arkadaşı ona caps'leri atar ve lafları İngilizceye çevirir ve olan olur...

Çarşamba feat. Perşembe

Çarşamba feat. Perşembe

Dünyaca ünlü bir markanın tasarımı olan bu botlar, evet, buram buram tasarım kokuyor. Provokatif. Ses getirmemesi imkânsız, hatta özellikle ses getirmesi için tasarlanmış gibi. E Jennifer Lopez de zaten stiliyle konuşulan bir isim. Size de biraz fazla "Perşembenin gelişi çarşambadan belli olur" gibi gelmiyor mu?

Peki J-Lo neden giydi?

Peki J-Lo neden giydi?

Aslında şöyle düşünmemiz gerekiyor. Defileler için tasarlanan tasarımlar sokakta kullanıldığında 'provokatif' kaçıyor. Jennifer Lopez'in 'bot pantolon'ları da bu kategoriden.

İstanbul'un X ilçesinde bu ayakkabılarla dolaşan bir kadını görseniz tepkiniz ne olurdu? Garipser, yadırgar ve hatta ötekileştirirdiniz. Çünkü bu parçalar defileler için tasarlanıyor, J-Lo gibi sokakta gezmek için değil. J-Lo'nun bu şekilde gezmesinin sebebi de elbette tanıtım. Elmalar, armutlar... Bütün mesele bu!

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak