Jet Sosyete 2. sezon 1. bölüm beklentileri karşıladı mı?

Jet Sosyete'nin merakla beklenen ikinci sezonuna kavuştuk. Gizem'den Cengiz'e, Ozan'dan Şennur ve İlayda'ya kadar tüm karakterleri özlemişiz. Jet Sosyete'nin yeni bölümünde de hepsi yine coşturdu izleyenleri. Üstelik şahane bir sürpriz konuk da vardı...

Jet Sosyete 2. sezon 1. bölüm beklentileri karşıladı mı?

İlayda ve Alara'nın babası

İlayda ve Alara'nın babası

Ozan Güven'den bahsediyorum... 'Fi' dizisiyle yıldızı bir kez daha parlayan Ozan Güven, 'Jet Sosyete'nin ikinci sezonunun ilk bölümünde karşımıza çıktı.

Bıyığıyla, kesik kesik konuşmasıyla Ozan Güven farkını hemen ortaya koydu. Güven'i İlayda ve Alara kardeşlerin babası olarak izledik.

Keşke daha çok onu görsek...

Keşke daha çok onu görsek...

Özellikle bölüm sonunda Gülse Birsel'le karşı karşıya geldikleri, köpek gezdirme konseptli diyaloglar şahaneydi.


Gizem Özpamuk zaten bu dizinin en golcü, en 'adrese teslim gol' karakteri. Bir de üzerine Ozan Güven gibi bir isimle karşıya karşıya gelince, ortaya şahane bir tablo çıkıyor. Güven'i keşke hep Jet Sosyete'de görsek...

Şennur dizinin bombası

Şennur dizinin bombası

Sadece Ozan Güven de değil... Dizide Hasibe Eren tarafından canlandırılan 'Şennur' karakteri 'güldürmeye' tam gaz devam ediyor...

Çağlar Çorumlu ile karşılıklı kredi-ev-müteahhit sahnesinde iki göz iki çeşme ağlayan Şennur, daha sonra herkesi evden kovuyor ve başlıyor göbek atmaya.

Ağırlık Şennur'da olmalı

Ağırlık Şennur'da olmalı

Hasibe Eren'in Şennur karakterinden sonra daha çok sevildiği bir gerçek. Ve bence Jet Sosyete'nin yeni sezonunda yine ağırlık Şennur'da olmalı...

Ozan-İlayda diyalogları özellikle İlayda'nın mimikleri sayesinde her zamanki gibi yine güldürdü, beğenildi.

Bir de elbette Cengiz Bozkurt meselemiz var. 

Ceeengiz'in gizli golcülüğü

Ceeengiz'in gizli golcülüğü

Cengiz Bozkurt'u ezelden beri seviyor ve takip ediyorduk. Sumru Yavrucuk ve Haluk Bilginer'in başrollerinde yer aldığı 'Sevgili Dünürüm' dizisinde dikkatimizi çeken Cengiz Bozkurt, 'Erdal Bakkal'ı canlandırdığı 'Leyla ile Mecnun'un bombası olmuştu.

'Cengiz' daha doğrusu Gizem'in deyişiyle 'Ceeengiz', Jet Sosyete'nin gizli golcülerinden.

Nişantaşı ve Cihangir...

Nişantaşı ve Cihangir...

Gülse Birsel'in her dizisinde, gündeme veya popüler kültüre göndermeler oluyor. Ve bazı karakterler de bu 'orta saha oyunculuğu'nu, 'oyun kuruculuğu'nu üstleniyor.

Avrupa Yakası'nda önce Selin sonra da Burhan Altıntop karakterleri dizinin Nişantaşı simgeleriydi. Yalan Dünya'daki Cihangir simgesi ise Açılay'dı.

Gizem ve Pelin'in absürd sahnesi

Gizem ve Pelin'in absürd sahnesi

Jet Sosyete'de gündemi yakalayan karakter ise bana göre 'Ceeengiz'... Cengiz eğer bir konuya Molatik oluyorsa, bilin ki bizler de günlük hayatımızda aslında o konuyu konuşuyoruz. Bu yüzden Cengiz Bozkurt'un dizide önemli bir misyonu olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni sezonun ilk bölümünde bir de Gizem ile Pelin arasında geçen ve seyirciye hitap etmeli, absürd sahne vardı. Bence Gülse Birsel sık sık senaryoya bu tarz absürdlükleri yerleştirmeli.

GAG kafasını daha sık görmeliyiz

GAG kafasını daha sık görmeliyiz

Avrupa Yakası'nın ilk sezonunda çok sık görüyorduk bu absürdlükleri. GAG kafasıyla hani... Devir artık sosyal medya devri!

Eğer Jet Sosyete biraz daha absürd olursa ve klişelerle dalga geçmeyi daha zıpır bir tonla -tıpkı Pelin ve Gizem sahnesinde seyirciye seslenmek gibi- yaparsa, bir Avrupa Yakası olamaz belki ama ona daha çok yaklaşır...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak