Jet Sosyete 2. sezon 2. bölümünde Yıldız Tilbe sürprizi var

Jet Sosyete ikinci sezonuyla bomba gibi döndü... Gizem'den Cengiz'e, İlayda'dan Şennur'a pek çok karakterini misler gibi özlemişiz. İkinci sezonun ilk bölümünde bir de Ozan Güven bombası vardı. "Keşke Ozan Güven dizide hep yer alsa dedik" ama görünen o ki bizi bu sezon bambaşka sürprizler de bekliyor. İşte size Yıldız Tilbe bombası!

Jet Sosyete 2. sezon 2. bölümünde Yıldız Tilbe sürprizi var

Haliyle beklentiler yükseldi

Haliyle beklentiler yükseldi

Jet Sosyete'nin ikinci sezon ilk bölümünü izledik, derhal sosyal medyadan görüşlerimizi açıkladık. Tweet attık, Jet Sosyete'yi trend yaptık. Ve merakla bekledik, peki ikinci sezon ikinci bölümünde neler olacak diye.


Yeni sezonda Ozan Güven sürprizinden sonra beklentiler yükseldi haliyle. Artık bomba konuk oyuncular görmemiz gerekiyordu.

Gizem Özpamuk'la sahnede coştular

Gizem Özpamuk'la sahnede coştular

Jet Sosyete'nin ikinci sezon ikinci bölümünün tanıtımını izlediğimizde beklentimizin de üzerinde bir şok yaşadık. Çünkü tanıtımdan anladığımız kadarıyla yeni bölümde Yıldız Tilbe var!


Gülse Birsel tarafından canlandırılan Gizem Özpamuk karakteriyle sahnede coşan Yıldız Tilbe gayet mutlu gözüküyor.

Sakince dinliyor ve...

Sakince dinliyor ve...

Bir de tanıtımın sonunda Gizem Özpamuk'un o dillere destan kızıl saçlarının yerini düz ve daha açık renkteki saçlarıyla "Piyasadan herkes silinecek" dediği sahne var elbette.

Yıldız Tilbe sakince Gizem Özpamuk'u dinliyor ve 'Ne diyorsun, ne saçmalıyorsun bacım sen' dercesine postayı koyuyor, ayarı veriyor!

"Ben bile kendimi anlamıyorum"

"Ben bile kendimi anlamıyorum"

Yıldız Tilbe'den izlemek istediğimiz hareketler bunlar! Tilbe'nin bir dönem sosyal medyayı sallayan "Ben bile kendimi anlamıyorum" konseptli videosunu hatırlarsınız.

Tilbe, kendini anlamak, kendiyle anlaşmak, kendini bile anlamamak üzerine öyle büyük laflar etmişti ki, adeta atasözü gibi 'Yıldızsözü'ne dönüşmüştü her cümlesi.

'Piyasadan silinecekler' klişesi

'Piyasadan silinecekler' klişesi

İşte tam da o ayarda bir imaj ve kendinden eminlikle Gizem Özpamuk'un karşısında Yıldız Tilbe. "10 yıl sonra piyasadan tek tek silinecekler ama ben kalacağım" klişesine gönderme yapıyor Gülse Birsel.

Ve bırakın 10'u, 20 küsür yıldır silinmeyen, yıldızı her geçen yıl daha da parıl parıl parıldayan Yıldız Tilbe de bu sahnede yer alıyor.

Seveni de sevmeyeni de çok

Seveni de sevmeyeni de çok

Budur... Yıldız Tilbe'nin seveni de sevmeyeni de çok. Dolayısıyla "Bu kadın artık üretmesin, ekranda gözükmesin" diyenlere tokat gibi bir cevap olmuş olabilir.

Dizinin sadece tanıtımı yayınlandı henüz. İkinci sezon ikinci bölümde detayları göreceğiz. Ama Gülse Birsel'in Yıldız Tilbe'yi Jet Sosyete'ye davet etmek istediği epeydir konuşuluyordu.

Gülse Birsel onu Jet Sosyete'de istiyordu

Gülse Birsel onu Jet Sosyete'de istiyordu

Hatta bu haberler internet sitelerine 1 yıl önce düşmüş. Yani Gülse Birsel'in 1 yıllık hayali sonunda gerçek olmuş... Bir de Yıldız Tilbe ve oyunculuk konusu var...

Tilbe her şeyden önce bir besteci ve söz yazarı. Bugüne kadar sayısız hit şarkıya imza attı. Tribute albümüne girmeyen birçok hit'i var, siz düşünün gerisini.

Jet Sosyete tam Yıldız Tilbe'lik değil mi?

Jet Sosyete tam Yıldız Tilbe'lik değil mi?

Haliyle, Yıldız Tilbe dönem dönem TV programları yapsa da ya da O Ses Türkiye gibi sürpriz projelerde görev alsa da, kariyerinde birazcık daha farklı süslemeler de yapabilir.

Jet Sosyete tam onluk bir proje. Bugüne kadar oyunculuk performansını görmediğimiz Yıldız Tilbe, belki de dizi dünyasının fenomenine dönüşür.

Seyirciyi meraklandırır

Seyirciyi meraklandırır

Neden olmasın ki? Yıldız Tilbe misler gibi oyunculuk yapabilir. Jet Sosyete'deki Gizem, Cengiz, Şennur gibi isimlerle Yıldız Tilbe'yi yan yana düşünün... Dizide kalıcı olsa şahane olmaz mı mesela?

Onun kendi halini yansıtması bile kafadan seyirciyi ekran başına çeker. Biz onun zaten doğal halini, şarkılarını, şarkıcılığını seviyoruz. Oyunculuğunu niye sevmemezlik edelim? Hem kendi kariyeri için de şahane olmaz mı?

Son iki yılın en flaş isimlerinden biri

Son iki yılın en flaş isimlerinden biri

Son iki yıldır çok daha parlayan, konser ücretlerine zam yaptığı konuşulan, konserleri tıka basa dolan Yıldız Tilbe flaş isimlerden biri.

Evet belki hit anlamında 10 yıl öncesiyle mukayese edildiğinde üretimi -görece- daha sınırlı. Ama popüler kültürdeki değeri 10 yıl öncesine göre daha büyük.

Ceylan Ertem de onu seviyor

Ceylan Ertem de onu seviyor

Yıldız Tilbe'nin marka değeri yükselişte... Ceylan Ertem'lerden Mabel Matiz'lere yeni neslin alternatif isimleri her zaman Yıldız Tilbe'yi sevdiğini, saydığını söyledi.

"Ceylan Ertem ve Yıldız Tilbe ne alaka?" demedi kimse. "Bak, görüyor musun, Ceylan Ertem bile Yıldız'ı seviyor" dedi.

'Vursalar Ölemem' bir Yıldız Tilbe şarkısı

'Vursalar Ölemem' bir Yıldız Tilbe şarkısı

E doğal olarak Yıldız Tilbe'nin herkese hitap edebilme başarısı, özellikle son yıllarda yaptığı komplekssiz açıklamalarla daha çok ön plana çıktı.

Melek Mosso, 'Vursalar Ölemem'i öyle bir söyledi ki, şarkının Yıldız Tilbe'ye ait olduğunu bilmeyenler belki de hayatının şokunu yaşadı!

Bizi hep pozitif yönde şaşırtmalı

Bizi hep pozitif yönde şaşırtmalı

Yıldız Tilbe'nin sivri açıklamaları, keskin karakteri bir yana, onun bir marka olduğu gerçeğini kabullenmek öteki yana. Sevmeyebilirsiniz. Hatta hiçbir tavrı samimi bile gelmiyor olabilir.

Ancak zorlu bir hayat mücadelesinden geçtiğini ve alnının akıyla yoluna devam ettiğini kabul etmemek için art niyetli olmak lazım.

Dileğimiz Yıldız Tilbe'nin marka değerine artırması ve bizleri her zaman pozitif yönde şaşırtmaya devam etmesi...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak