Jose Mourinho'nun karizmayı çizdirdiği 6 an

Gerek başarıları gerek yakışıklılığıyla karizmatik bir isim olan Mourinho da her insan gibi ilginç olaylara karışabiliyor. Son olarak bir buz hokeyi maçına konuk olarak katılan teknik adam, herkesin başına gelebilecek bir şanssızlık yaşadı ve kayarak düştü. Mourinho daha önce de birkaç kez karizmayı çizdirmişti.

Jose Mourinho'nun karizmayı çizdirdiği 6 an

1- Yıldızlar da kayar

1- Yıldızlar da kayar
Rus buz hokeyi takımları Kunlun Red Star ile Sibir Novosibirsk arasındaki maçı başlatmak için davet edilen Jose Mourinho, bir anda kayarak yere düştü. Buzda durduğu gibi durmuyor demek ki.

2- Düşüyor mu böyle?

İngiltere ve İspanya'nın Wembley'de karşılaştığı Uluslar Ligi maçını izlemek için statta olan Mourinho, maç çıkışı özel konuklar için ayrılan yola girmek isterken düştü. Kırmızı iplerin üstünden tam atlayamayıp elindeki kabanı ve not defteriyle yere kapaklanan Mourinho, hiç bozuntuya vermeden kendisine yardıma gelen görevlinin yardımıyla kalktı ve hafif tebessüm ederek yoluna devam etti. 

3- Mou kayar

Real Madrid 2012 yılında Şampiyonlar Ligi'nde karşılaştığı Manchester City'yi son dakikalarda 2 gol atarak 3-2 yenmişti. Son dakikalarda gelen gollerin ardından Mou kendini tamamen kaybetmiş ve o aksi, gergin adam, 18'lik futbolcu gibi dizlerinin üstünde kayarak sevinmişti.

4- Bu şehri deliler sarmış

Karizma ve ego hususunda Jose Mourinho ile yarışacak biri varsa şüphesiz o isim Zlatan'dır. Hatta burun farkıyla bir adım öndedir. Zlatan PSG'de oynarken bir Chelsea-PSG maçı sonrası Chelsea'nin teknik direktörü olan Mou'ya deyim yerindeyse eşek şakası yapmış ve onu biraz afallatmıştı. Mou normalde ters tepki verir ama deli deliyi görünce çomağını saklarmış hesabı gayet sakin karşılamıştı.

5- Enseye şaplak, göze parmak

Mourinho'nun ne kadar aksi ve yeri gelince şirret, çirkef bir adam olduğunu biliyoruz. Rahmetli Tito Vilanova'nın gözüne parmağını sokması da öyle olduğu anlardan biriydi. Hem de yanlışlıkla falan değil, kör göze parmak bir şekilde yapmıştı bu hareketi. Hemen akabinde Vilanova'dan da ensesine şaplağı yemişti.

6- Ne dedin sen?

Yine bir Barcelona maçı ve yine tokatlanan Mourinho. Tokatlanmaktan kastımız maçı kaybetmek değil  tabii, ciddi ciddi şaplak yemek. Tokadı atan isim ise yine Tito Vilanova! Ama bu tokadı attığı zamanlarda henüz Barcelona'nın teknik direktörü değil yalnızca antrenörlerinden biriydi.

turcel.orman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak