Julen Lopetegui kimdir? Julen Lopetegui çalıştırdığı takımlar ve kariyeri

Julen Lopetegui kimdir diye merak edenler için, Lopetegui 2018 Dünya Kupası'nda İspanya Milli Takımı'nın çalıştıracak ve daha sonra Real Madrid'in başına geçecek.

Julen Lopetegui kimdir? Julen Lopetegui çalıştırdığı takımlar ve kariyeri

Julen Lopetegui Real Madrid'in başına geçeceğinin kesinleşmesinden sonra merak edilen bir isim oldu. Julen Lopetegui kimdir merak edenler için onu ve kariyerini yakından inceleyelim. İspanyol teknik direktörün çalıştırdığı takımlar, başarıları ve kariyeri hakkında bilgiler...

Julen Lopetegui kimdir? Çalıştırdığı takımlar hangileri?

İspanyol teknik adam 1966 doğumlu ve 51 yaşında. Futbolculuk kariyerine Real Sociedad'ta başlamıştır. Kariyeri boyunca hem Real Madrid hem Barcelona'da oynayan futbolcular arasında yer alır.

Real Madrid Castilla'da 3, Real Madrid'te 2 sene top koşturdu. Barcelona'da da 3 yıl futbol oynayan Lopetegui kaleci mevkiisinde oynuyordu.

Julen Lopetegui kariyeri boyunca yardımcı antrenörlük, oyuncu izleme komitesi başkanlığı, genç takımlar teknik direktörlüğü ve teknik direktörlük yaptı.

2002 yılında Rayo Vallecano'da yardımcı antrenör olarak başladığı kariyerine yine Vallecano'da 2003 yılında teknik direktörlük yaparak devam etti.

2006-2008 yılları arasında Real Madrid'te scout ekibinin başına geçen Lopetegui, 2008 yılında Real Madrid'in alt takımı olan Castilla'da teknik direktörlük görevine getirildi. Burada 1 sene görev yaptı.

2010 yılında İspanya'nın genç milli takımları olan 19 yaş altı, 20 yaş altı ve 21 yaş altı milli takımlarının direktörü oldu. 4 sene boyunca yürüttüğü bu görevinde bir kez 21 yaş altı Avrupa şampiyonluğu, bir kez de 19 yaş altı Avrupa şampiyonluğu kazandı.

Gençlere yaptığı yatırımlarla ve genç oyuncuları parlatıp dünya devlerine satmasıyla tanınan Porto, Julen Lopetegui'yi 2014 yılında takımın başına getirdi. 2 sene boyunca Porto'nun teknik direktörlüğünü yapan Lopetegui burada şampiyonluk yaşayamadı.

2016 Avrupa Şampiyonası sonrası Vicente Del Bosque'nin yerine İspanya Milli Takımı'nın başına geçen Julen Lopetegui, 2 senedir burada ve Dünya Kupası'nı kazanmayı hedefliyor.

2018 Dünya Kupası'ndan sonra Real Madrid'in başına geçecek olan teknik adamın performansı merakla bekleniyor.

Bu makaleye ifade bırak