Julia Roberts'ın Instagram'daki takipçi sayısı nasıl artar?

90'ların en meşhur romantik komedilerinde başrol oynayan Julia Roberts, 'Erin Brockovich' filmindeki performansıyla 2001 yılında 'En İyi Kadın Oyuncu' dalında Oscar kazanmış bir aktris. Roberts, sinemaya ara verse dahi kendisini "Merhaba ben Julia!" diye hatırlatmasına gerek yok... En azından yakın zamana kadar yoktu. Çünkü devir, tıpkı Çelik'in değiştiği gibi değişti. Artık sosyal medya çağındayız.

Julia Roberts'ın Instagram'daki takipçi sayısı nasıl artar?

Haziran ayında pes etmişti

Haziran ayında pes etmişti

Sosyal medya kullanmayı uzun süre reddeden Julia Roberts, 26 Haziran 2018'te pes etti. Çimenlerin üzerine oturup şöyle tatlışko bir gülümsemeyle poz veren aktris, "Hello" notunu düşerek Instagram macerasına adım attı.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hello☀️

Julia Roberts (@juliaroberts)'in paylaştığı bir gönderi ()Bu süreçte pek çok kişi hesabını mercek altına aldı, takipçi sayısı sık sık espri malzemesi oldu.

"Asiye nasıl kurtulur?"

"Asiye nasıl kurtulur?"

Dağılın arkadaşlar! Net söylüyorum dağılın! Çünkü canımız, ciğerimiz dünyaca ünlü televizyoncu Ellen DeGeneres, Julia Roberts'ın takipçi sayısı mevzusuna dahil oldu...

Geçtiğimiz günlerde Ellen'ın programına konuk olan Roberts için 'dedeye sahip çıkalım' gibi, "Asiye nasıl kurtulur?" gibi, "Julia'ya sahip çıkalım. Takipçi sayısını nasıl artırabiliriz?"e cevap arandı.

'Kim Kardashian formülü'

'Kim Kardashian formülü'

Ellen, Roberts'ın takipçi sayısını artırması için 'Kim Kardashian' formülünü önerdi. Böylece Roberts'a plastik göğüsler takıldı, dekolte bir kıyafet giydirildi. Alttan alta Kardashian'ın 'Instagrammer'lığına birtakım göndermeler yapıldı.

Kimilerine göre samimiler, kimilerine göre Serdar Ortaç'ın da dediği gibi, "Gıybet, çekemiyollağ bizi, kıskanıyollağ bizi"...

Herkes takipçi kasma peşinde

Herkes takipçi kasma peşinde

Ellen'ı aşırı sevdiğim ve her yaptığı şeyi keyifle takip ettiğim için ben samimiyet kısmından alıyorum konuyu. Evet, bana tatlı bir 'SMS' gönderme olarak geliyor bu olay.

Kimsenin takipçi sayısının fazla olmasına gerek yok. Ki özellikle Instagram'daki birçok hesap gerçeği yansıtmıyor artık, herkes takipçi kasma peşinde çünkü.

Çemberin dışına çıkmak ya da çıkmamak

Çemberin dışına çıkmak ya da çıkmamak

Ellen ve Julia Roberts'ın bu 'sosyal medya' performanslarıyla ilgili bir tek şuna takılmış vaziyetteyim: Çemberin dışına çok az çıktığınızda otomatik olarak oyun dışı kalıyorsunuz. Acımasız ve sevimsiz bir pozisyon.

Julia Roberts, 20 yıl önce fırtınalar estiriyordu. Biraz ara verdi. Ve şimdi istese bile çembere dahil olması, hiçbir şey yapmadan 'trend' olabilmesi güç. Ve bu gizli kural hayatın her alanında karşımıza çıkıyor, sadece aktörler-aktrislerin başına gelmiyor. 

Çünkü hiç ara vermediler

Çünkü hiç ara vermediler

"Biraz hava alayım" deyip balkona çıkıyorsunuz. Soluklanıyorsunuz. Sonra hooop! Bir bakıyorsunuz ki ortada dönebileceğiniz bir kapı yok! E siz de gerçekten havanızı almışlığınızla kalıyorsunuz...

Zor olanı yapmak gerek yani bu yüzden. Bakın Brad Pitt'e, bakın Natalie Portman'a. Hatta Meryl Streep'e! Çocukken, gençken de yıldızlardı, yıllar geçti, hâlâ yıldızlar ve merkezdeler. Çünkü hiç ara vermediler!
 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak