Justin Bieber'ın annesi, torun isteyerek oğlunun hayatını kurtarmaya çalışıyor

Justin Bieber'ın 1 Nisan'da yaptığı "Baba oluyorum" şakası, "her şakada biraz gerçeklik payı vardır" savını kanıtlar şekilde ilerledi. Bieber'ın annesi Pattie Mallette, gönderinin altına "Olaydı iyiydi" minvalinde yorum yapınca, dünyadaki tüm annelerin torun beklentisi içerisinde olduklarının bir kez daha farkında vardık. Fakat Pattie'nin torun isteği galiba biraz da hayat memat meselesi.

Justin Bieber'ın annesi, torun isteyerek oğlunun hayatını kurtarmaya çalışıyor

"Oğlum sana söylüyorum, gelinim sen anla"

"Oğlum sana söylüyorum, gelinim sen anla"

Annesi, Bieber'ın Instagram'daki şakalı paylaşımının altına "Büyük torunları getireceğiniz günü sabırsızlıkla bekliyorum. Zamanı gelince güzel çocukları yapıp, güzel ebeveynler olacaksınız. Sadece bana büyükanne, nine, nineciğim demesinler, buna hazır olup olmadığımı bilmiyorum" yorumunu yaptı.
 

Torun konusunda beklenti içerisinde fakat her genç büyükanne adayı gibi o da kendisine 'babaanne, anneanne' denmesine hazır değil. Çünkü bu şekilde kendini yaşlı hissedecek. Fakat yavaş yavaş da oğlunu ve gelinini torun konusuna hazırlamaya çalışıyor.

Belki Hailey Baldwin'i karşısına alıp "2 erkek, 2 kız olsa fena mı olur?" diyemiyor ama oğlu ve Instagram aracılığıyla bu beklentisini iletiyor.

B I E B E R'ım i ç i n!

B I E B E R'ım i ç i n!

Justin Bieber'ın zor zamanlardan geçtiği malum. Psikolojik olarak sıkıntılı bir süreç yaşıyor ve bu sebepten sahnelere de bir süre ara verdi. Gerekçesini "Evliliğimi devam ettirebilmek ve istediğim gibi bir baba olabilmek için" diye açıkladığı bu kararı, Bieber'ın ruh sağlığını korumasında aile faktörünün önemli bir etken olduğuna işaret.

Annesi Pattie de böyle düşünüyor olmalı ki oğlunun bir an önce çoluk çocuğa karışarak hayatını düzene sokmasını istiyor. Çocuk yaşta yaşının gerektirdiklerini yaşamak yerine kendini şöhret, sahne/albüm koşturmacası ve zenginliğin içinde bulan Bieber, nispeten normal bir hayata geçiş yapmak için aile kurmayı bir kurtuluş olarak görüyor.

Zamanında Bieber'ın YouTube'a koyduğu şarkı videolarını ısrarla yapımcılara göndererek oğlunun keşfedilmesinde büyük rol oynayan Pattie Mallette, şimdi de Justin Bieber'ın hayatında bir diğer önemli dönüm noktası olan 'aile kurma' konusunda sorumluluk alıyor.

Söyleyiş ya da ima ediş şekli farklı olsa da, her anne gibi o da çocuğuna "hayatını bi' düzene sok" mesajı veriyor. Bieber'ın genç yaşına rağmen sık sık dağıtması ve sonunun kötü olmaması için belki de gerçekten bir 'anne eli' şart.

Arka plandaki cefakar ve dominant anne

Justin Bieber'in annesi Pattie, Justin'in babası Jeremy ile pek sağlıklı bir ilişki yaşamamış ve çift, oğulları henüz 10 aylıkken birbirlerinden kopmuşlardı. Oğlunu tek başına büyüten Pattie, Justin Bieber'ın ona yazdığı 'Turn to you' şarkısında da bahsettiği üzere bu süreçte iki işte birden çalışıyordu.

Yani Pattie Mallette güçlü bir karakter. Oğlunun hayatındaki her konuda da büyük etkisi var. Justin Bieber'ın hayatının tepetaklak gittiğini görünce de belli ki yine dizginleri ele aldı ve önce evlilik, şimdi de çocuk sahibi olması konusunda telkinlerde bulunarak bir nevi hayatını kurtarmaya çalışıyor.

Bundan sonraki tek temenni Justin-Hailey çiftinin de huzursuz bir evlilik yaşamaması ve müstakbel çocuklarına travmatik bir aile ilişkisi yaşatmaması olabilir ancak.

Bu makaleye ifade bırak