Dünya
15.04.2016 - 02:30 | Son Güncelleme: 15.04.2016-2:30

Kaçırılan kızların videosu ağlattı

IŞİD’e bağlılığını açıklayan Nijeryalı terör örgütü Boko Haram’ın okullarından kaçırdığı kız öğrencilerin yeni görüntüleri açığa çıktı.

Sitene Ekle
CNN’in ortaya çıkardığı görüntüler sayesinde bazı kızların hâlâ hayatta olduğu öğrenilirken, çocukların görüntülerini gören anne babalar ise zor anlar yaşadı.
Boko Haram’ın en örgütlü saldırısı olan 14 Nisan 2014’te Çibok’da düzenlediği baskında, 275 kız öğrenci yatakhanelerinden kaçırılmıştı. Videolarda kızların kimliklerinin belirlenmesiyle beraber hayat öyküleri de öğrenilmeye başlandı.  O gece kaçırılan kızlardan biri olan Jumia arkadaşları ile beraber bir kamyonete bindirildi. Kaçmayı başaran arkadaşlarının aksine aracın arkasından atlayamayan Jumia’yı arayan babası, denemelerinde “Bu telefon karıma ait, ne istiyorsun” diyen biri ile karşılaştı. Son aramasında telefona kendini milis lideri Emir Abdullah olarak tanıtan birinin çıktığını söyleyen adam, “Kızımın kaderi artık Tanrının elinde” dedi.

Etiketler:
Bilgi YarışmasıKuzey Kutbunda en uzun gece hangi tarihte yaşanır?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    "Gönül Yarası" filminde Meltem Cumbul'la başrolü paylaşan erkek oyuncu kimdir?
    ©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.