İstanbul

Yerel Haber
15 Mayıs 2017 - 12:17

Kadıköy'de 19 Mayıs Coşkusu Tüm Gün Yaşanacak

IHA

Kadıköy Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında spor etkinliklerinden konserlere kadar birçok aktiviteden oluşan bir program hazırladı.
Kadıköy Belediyesi 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Kadıköy’de özel bir program hazırladı. “19 Mayıs Gençlik ve Spor Şöleni” adlı kutlamalar kapsamında bisiklet turu, pop orkestrası, dj performansından; rugby, lakros, frizbi maçları, kay kay festivaline kadar birçok etkinlik bu kapsamda vatandaşlarla buluşacak.

Gençlik şöleni
19 Mayıs Gençlik ve Spor Şöleni 2017 temalı kutlamalar Kalamış Atatürk Parkı’nda 10.45’te Harman Folklor Kulübü’nün halk oyunları gösterisiyle başlayacak. Dileyen vatandaşlar dj eşliğinde müziklerle salto, trambolin, şut becerisi, balon futbolu oynama ve kurulacak olan tırmanma duvarında tırmanma yapabilecek.

Bisiklet turu
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında bisiklet turu da düzenlenecek. Yaklaşık 12 kilometrelik parkurdan oluşan bisiklet turu 11.00’de Kalamış Atatürk Parkı’ndan başlayacak ve 13.00’de Kalamış Atatürk Parkı’nda tamamlanacak.

Ata’ya Saygı gençlik dalışı
Derinlere Saygı Dalış Topluluğu, iki üniversitenin su altı topluluğu 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında 11.30’da “Ata’ya Saygı Gençlik Dalışı” gerçekleştirecek. 12.00’de aikido ve judo gösterileri, ardından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kay kay Yarışması düzenlenecek. Ayrıca 13.00’de bir üniversitenin bando takımının gösterisiyle, 18.00’de Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi Pop Orkestrasının gösterileri programda yer alıyor. Kutlamaların en renkli bölümlerinden biri de rugby ve lakros gösteri maçları olacak. 13.00-14.00 arasında önce Kadıköy Bulls Kadın Rugby Takımının, 14.00-15.00 arasında da Kadıköy bulls ve bosphorus gösteri maçları var. 15.00-16.00 arasında ise Türkiye Karması ile İstanbul Sultanlar arasında yapılacak olan lakros gösteri maçı izlenebilir. Yaz gelince sahillerde keyifle oynanan frizbi de kutlama programında kendine yer buldu. 17.00’de Caddebostan Olympics Frizbi gösteri maçı da vatandaşları bekleyen etkinlikler arasında yer alıyor.

Ring seferleri olacak
Etkinlikler kapsamında sahne alacak olan 19.30’daki Özge Fışkın, 21.00’deki Manga konserini izlemek isteyenler için Kadıköy Belediyesi 17.00-19.00 saatleri arasında şölen alanına yarım saat arayla Haldun Taner Tiyatrosu, Söğütlüçeşme Metrobüs durağı, Bostancı Lunapark ve Göztepe SSK Hastanesi önünden ring seferleri düzenleyecek.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.