04.08.2009 - 00:53 | Son Güncelleme: 04.08.2009-0:55 A-A+

Kadıköy’de ilginç rehin alma olayı

Kadıköy’de bir genç, tartıştığı iki kişiden birini darp etti, diğerinin de kafasına Türk bayrağı geçirip boğazına bıçak dayadı. Misyonerlik yapıyorlar’ diyen genç, polisin ikna etmesi üzerine rehineyi bıraktıGÖKHAN KARAKAŞ İstanbul

Kadıköy’de ilginç rehin alma olayı

Kadıköy Rıhtım Caddesi’nde vatandaşlar dün ilginç bir rehin alma olayına tanık oldu. Yasin Karasu adlı 24 yaşındaki genç, karşılaştığı Afrant Sbernart ve İsmail Aydın adlı kişilerle tartışmaya başladı. Sbernart’ı darp eden Karasu, kafasına Türk bayrağı geçirdiği Aydın’ı ise boğazına bıçak dayayarak rehin aldı. Çılgın genç, olay yerine gelen polisin kendisini ikna etmesi üzerine rehin aldığı kişiyi bırakarak bıçağıyla polise teslim oldu. Karasu, Sbernart ile Aydın’ın Hıristiyanlığı yaymak için misyonerlik yaptıklarını öne sürdü. 

Tartışma çıktı
Alınan bilgiye göre, Kadıköy’ün en kalabalık caddelerinden Rıhtım Caddesi’nde yürüyen Yasin Karasu, Başçavuş Sokak’ta daha önceden tanıştığı öğrenilen Afrant Sbernart ve İsmail Aydın ile karşılaştı.
Karasu ile Sbernart ve Aydın arasında belirlenemeyen bir sebeple tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Karasu, Sbernart’ı darp etti. Daha sonra aniden Aydın’ın da kafasına Türk bayrağı geçiren Karasu bu kişiyi rehin aldı.
Karasu Aydın’ın yüzünü Türk bayrağı ile tamamen örttü. Karasu, çevredeki vatandaşların şaşkın bakışları arasında bir banka şubesi önünde Aydın’ın boğazına bıçak dayadı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi aldı. Karasu, kendisini ikna etmeye çalışan polislerle de tartıştı.

İkna oldu
Karasu’nun, bir ara, “Allahsızlar misyonerlik yapıyorlar” diye bağırdığı duyuldu. Çevresine yaklaşmaya çalışan polislerle tartışan Karasu, dakikalar süren pazarlık sonucu ikna olunca rehineyi yere yatırdı. Karasu daha sonra bıçağıyla birlikte polise teslim oldu.
Karasu’nun götürüldüğü polis merkezindeki ilk ifadesinde, Aydın ile Sbernart’ı misyonerlik yapmakla suçladığı öğrenildi.
Öte yandan, Karasu’nun daha önceden tanıştığı Aydın ve Sbernart ile Rıhtım Caddesi Reşitpaşa Sokak’taki bir apartmanın bodrum katındaki kilise gibi kullanılan işyerine gittiği de öne sürüldü. Polis yetkilileri olayla ilgili araştırmanın sürdüğünü belirttiler.

Teslim oldu
Kafasını Türk bayrağıyla örttüğü İsmail Aydın’ı boğazına bıçak dayayarak rehin alan Yasin Karasu, kendisini ikna etmeye çalışan polislerle tartıştı. Uzun süren pazarlıklar sonucu ikna olan Karasu, Aydın’ı bırakıp teslim oldu.

Etiketler
Bilgi YarışmasıTrabzonun köftesiyle meşhur ilçesi hangisidr?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Trabzonun köftesiyle meşhur ilçesi hangisidr?
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.