Ege

14.03.2011 - 01:00 | Son Güncelleme: 14.03.2011-20:43

Kadınlar siyaset için dersbaşı yaptı

Bornova’da Kent Konseyi Kadın Meclisi, Kadın Siyaset Okulu açtı. En az lise mezunu olan hanımlar, eğitime katılarak katılarak siyasete adım attı

Sitene Ekle

İZMİR Milliyet- İLKER KILIÇASLAN DHA

Bornova Belediyesi bünyesinde kurulan Kent Konseyi Kadın Meclisi siyasete atılmak ya da bu konuda fikir sahibi olmak isteyen kadınlar için “Siyaset Okulu” açtı. Konusunda uzman akademisyen, siyasetçi, sendikacı, belediye ve il genel meclisi üyelerinin vereceği derslerle kadınlar siyasete hazırlanacak. Kadın Siyaset Okulu geçen cumartesi günü yapılan törenle açıldı. Açılış törenine Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır’ın eşi Rana Sındır da katıldı.

Uzmanlar ders verecek
Bornova Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Prof. Dr. Belgin Hoşsu, siyasete katılmak isteyen ya da bilgi sahibi olmak isteyen tüm kadınları beklediklerini belirterek, “Bornova Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak Kadın Siyaset Okulumuzu açtık. Kadınlarımız siyaset okulunda konusunda uzman akademisyen ve siyasetçilerden ders alma fırsatı bulacak. Ben Bornova’da 18 yaşını doldurmuş tüm kadınların siyaset okulunda yer almasını bekliyorum. Böylece kadınlarımız ülkenin geleceğinde daha çok söz sahibi olabilir. Amacımız sürekli daha iyiye gitmek. Bizim bu yaptığımız iğneyle kuyu kazmak gibi ama bu bizi yıldırmamalıdır. Birlikte inançla amaçlarımıza ulaşacağız ” diye konuştu.
Kadın Siyaset Okulu’nda dersler 7 Mayıs’a kadar devam edecek. Toplam 8 hafta sürecek programda 40 saat ders verilecek. Dersler,  Bornova Belediyesi Uğur Mumcu Salonu ve Engelli Merkezi’nde yapılacak.

‘Meclisin yarısını kadınlar oluştursun’
MHP Kadın Kollarından Sorumlu Genel Başkanı Şennur Şener, Manisa’da partililerle buluştu. Kadına siyasette çok az yer verildiğini belirten Şener, “Oysa seçmenlerin büyük bir kısmını kadınlar oluşturuyor. Kadınlarımızın toplumda ve siyasette hak ettiği noktaya gelmesinde önümüzdeki seçimlerin büyük bir önemi var. Bu nedenle hangi parti olursa olsun kadın adayların kadınlarımızın projeleriyle ortaya çıkmasını ve milletvekili adayı olmasını istiyorum. Gönlümden geçen, Meclis’in yarısının kadın olması” dedi. 


Etiketler: Bornova Belediyesi
©Copyright 2011 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.