Cumartesi

20.05.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 20.05.2017-2:30

Kadınlık üzerine güncel bakış

ARK Kültür’de açılan “Bize Ait Bir Oda” sergisi, 4 Haziran’a dek izleyiciyle buluşuyor.

Sitene Ekle

FİSUN YALÇINKAYA - GÜNCEL SANAT - fisun.yalcinkaya@milliyet.com.tr

Bitmeden yetişin

Kadınlık üzerine güncel bakış

ARK Kültür’de açılan “Bize Ait Bir Oda” sergisi, 4 Haziran’a dek izleyiciyle buluşuyor. Sergide 23 sanatçı video, resim, yerleştirme gibi farklı dallardan eserlerle kadınlığın klişe kavramlarını işliyor. Kadınların annelik, doğurganlık, aile gibi kavramlara güncel bakışını ele alan sergi Ark Kültür’ün üç katında çok sesli ve çok renkli bir gezi sunuyor.

Taze açılıyor

Yeni bir “vesile”


HAHMEKAN 23 Mayıs’ta “Vesile” adlı sergiyle açılıyor. Sergi, HAH kolektiften Sevgi Aka, Ahu Akgün, Gizem Karakaş, Ayça Telgeren, Defne Tesal ve Murat Yıldız’ın yanı sıra Selim Birsel, Lara Ögel ve Etem Şahin’in çalışmalarını kapsıyor. 22 Haziran’a dek açık.

Mutlaka görün

Güneşin arkasından 

EMEL Kurhan’ın yeni kişisel sergisi “Güneşin Arkasında” Galata’daki Öktem&Aykut’ta açılıyor. “Güneşin Arkasında”da Emel Kurhan, fincana konmuş bir serçeden bir fareye, paslanmış park iskemlelerinden konfeti yağmurlarına; hayatın akışının bir an durduğu küçük anları hatırlatıyor. Sergi 1 Temmuz’a dek açık.


Etiketler: Temmuz, Karakaş
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.