Gündem
23.03.2013 - 02:30 | Son Güncelleme: 23.03.2013-2:30

Kadir Has ödülleri sahiplerini buldu

‘Üstün Başarı Ödülü’ ekonomist Profesör Daron Acemoğlu’na verilirken, ‘Gelecek Vaad Eden Bilim İnsanı Ödülü’ne Doç. Dr. Ali Koşar layık görüldü

Sitene Ekle

AYŞE SORUCU İstanbul

Türkiye’nin eğitim gönüllüsü merhum işadamı Kadir Has’ın adına verilen “Kadir Has Ödülleri” dün sahiplerini buldu. “Üstün Başarı Ödülü” ekonomist Prof. Dr. Daron Acemoğlu’na verilirken, “Gelecek Vaad Eden Bilim İnsanı Ödülü”ne Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Koşar layık görüldü.
Hayırsever işadamı Kadir Has’ın vefatının 6. yıldönümü nedeniyle Kadir Has Üniversitesi’nin Cibali Kampüsü’nde bir program düzenlendi. Kadir Has Vakfı Başkanı Nuri Has ve Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın ev sahipliği yaptığı törene İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da katıldı.
Yapılan konuşmalarda Kadir Has’ın işadamı kimliğine ve hayırseverliğine vurgu yapan Nuri Has ve Prof. Dr. Mustafa Aydın, Kadir Has’ın üniversite ile ardında her geçen gün büyüyen bir miras bıraktığını belirtti.
Bu yıl 9’uncu kez verilen Kadir Has Ödülleri de törende sahiplerini buldu. “Üstün Başarı Ödülü”, ünlü ekonomist, Massachusettes Institute of Technogy Ekonomi Bölümü’nden Prof. Dr. K. Daron Acemoğlu’na verildi.
“Gelecek Vaat eden Bilim İnsanı Ödülü”ne ise Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Koşar layık görüldü.
“Kadir Has Üniversitesi Dostluk ve Komşuluk Şükran Plaketi”ni alan Fener Rum Patriği Bartholomeos programın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

‘Papa gelmek istiyor’
Seçilen yeni Papa Francis’in tahta geçme törenine katılması hatırlatılan Bartholomeos, yeni Papa’nın Türkiye’ye gelmek istediğini belirterek, “Yeni Papa’yı seçen kardinaller benim sınıf arkadaşlarımdır” diye konuştu.


Etiketler: Papa
Bilgi YarışmasıKorkunun, kişinin günlük yaşamını olumsuz yönde etkileyen, bu anlamda kontrolden çıkmış hali hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Belirtilen illerden hangisi Trakya'da yer almaz?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX