Gündem
11.03.2013 - 02:30 | Son Güncelleme: 11.03.2013-1:50

KADİR’İMİZİ KAYBETTİK

Hani derler ya ‘iyiler hep erkenden, kimseye zarar vermeden gidermiş’ diye.. Milliyet yazıişlerinin ‘Kado’su, biricik Kadir Pastutmaz’ımız da aynen böyle veda etti bize. Kadir’imiz daha 29 yaşında, gençliğinin baharında kalp ve solunum yetmezliğinden hayatını kaybetti

Sitene Ekle
KADİR’İMİZİ KAYBETTİK

Milliyet’in kapısından girdiğinde henüz 17 yaşındaydı, yazıişlerinin gece ekibinde stajyer sayfa sekreteri olarak başladı hayatını adadığı gazetesine. Önce ‘mac’le tanıştı ve kısa zamanda sevdirdi kendini tüm yazıişlerine. O artık yukarı doğru taradığı saçlarıyla Milliyet’in ‘Çim Adamı’ydı.
Çıraklık dönemini çabucak bitirip, ustalığa terfi ederken o çok sevdiği saçlarına da veda etmişti Kadir’imiz girdiği bu zorlu yolda. Kısa zamanda oturduğu Milliyet’in 1. sayfa koltuğunu da bir daha kimseye vermedi.
Sihirli parmaklarıyla çizdiği sayfalar ödüller topladı ama o hiç ödün vermeden hep kendini geliştirmeye devam etti. Çalışkanlığıyla, tertemiz kalbi, saf duyguları, güler yüzüyle gazetenin en aranılan insanı oldu...
Mütevazılığını ise hiç terk etmedi. En büyük zevki Güllü’nün ‘Elindeyim İşte Oyuncak Gibi’ şarkısını dinlerken bir iki kadeh parlatmaktı.
Hatta kimi zaman “Ben evlenirsem düğünüme Güllü’yü çağırın” diye de takılırdı.
Söz vermiştik çağıracaktık Güllü’yü düğününe, “Hele sen bir askere git gel biz sana ne şarkıcılar buluruz” diyorduk.
Ama olmadı, çağıramadık, çağıramayacağız artık!
Kadir’imize, önceki gün rahatsızlanarak gittiği hastanede kalp yetmezliği teşhisi konuldu. Tetkikleri sürerken birden fenalaştı. Yoğun bakıma alındı, ardından başka bir hastaneye sevki sağlandı, ama Kadir’imizi kaybettik. Hani derler ya ‘iyiler hep erkenden, kimseye zarar vermeden gidermiş’ diye.  O da aynen böyle veda etti dünyaya erkenden ve kimseye bir zarar vermeden... Cennettekiler şimdi daha şanslı, çünkü Milliyet tertemiz bir evladını yolcu etti oraya.
Güle güle Kadir...


Milliyet gece yazıişleri ekibi Kadir’in doğum gününü kutlarken...

Zamansız kaybettiğimiz Kadir'in cenazesi bugün öğle vakti Esenyurt Saadetdere Camii'nde kılınacak namazın ardından Büyükçekmece Mezarlığı'nda toprağa verilecektir.

Etiketler: Kadir Pastutmaz,
Bilgi YarışmasıHangisi bir Türk müziği makâmıdır?
Detaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.