14.03.2009 18:35 | Son Güncelleme:
İSTANBUL/DHA

Kağıthane-Piyalepaşa tüneli törenle açıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sütlüce Kongre ve Kültür Merkezi ile Kağıthane-Piyalepaşa karayolu tünelini törenle açtı.

TÖREN İSTİKLAL MARŞI İLE BAŞLADI
TBMM eski Başkanı, AKP Manisa Milletvekili Bülent Arınç, özel toplantılara ve lig maçlarına İstiklal Marşı ile başlanmasını eleştirmişti. Bugün düzenlenen açılış töreni İstiklal marşı ve saygı duruşu ile başladı.

KONUŞMASININ ORTASINDA SAĞANAK YAĞMUR BAŞLADI
Törende konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Haliç Kongre Merkezi muhteşem bir eser, temelini benim dönemimde atıldı ama maalesef bitirilemedi. Bunu sayın Topbaş tamamladı. Bu kongre merkezi Haliç'e ve İstanbul'a farklı bir zenginlik katıyor. 1. köprüyü kim çekemediyse 2. köprüyü çekemeyenler de aynı insanlardır. Hızlı treni çekemeyenler aynı insanlardır. Biz Ferhat'ız siz Şirin. Biz dağları delerek yürüyeceğiz, onlar arkamızdan dedikodu ürete dursunlar" dedi.

Konuşmasının ortasında sağanak yağmur başlayan Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi'ni (CHP) eleştirerek, "Vatandaşlarım İstanbul'u bunlara teslim eder mi? İstanbul'u bunlar da yönetmedi mi? İstanbul susuzluk içindeydi, hava kirliliği içindeydi. Bunlardan devraldık yönetimi, 1994-1999 arasında bütün adımları attık" diye konuştu. Konuşmaların ardından Erdoğan, Sütlüce Kongre ve Kültür Merkezi'ne video konferans yöntemiyle bağlandı. Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın aracılığıyla kongre merkezinin açılışını yaptı. Daha sonra Erdoğan, Kadir Topbaş'la birlikte Kağıthane-Piyalepaşa tünelinin açılışını da yaptı.

BAŞBAKAN DİREKSİYON BAŞINDA

Açılış töreninin ardından Erdoğan, makam aracını kendi kullandı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile birlikte makam aracına binen Erdoğan, açılışını gerçekleştirdiği tünelden geçiş yaptı. Çok sayıda koruma eşliğinde tünelde ilerleyen Erdoğan ve Topbaş'ın, yol boyunca sohbet ettiği gözlendi.

Başbakan Erdoğan daha sonra Çırağan Sarayı'nın bahçesinden helikopter ile Yalova'ya hareket etti.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0