Kahin Kedi Achilles 2018 Dünya Kupası şampiyonunu tahmin edecek

Dünyaca ünlü Kahin Kedi Achilles, 2018 Dünya Kupası'nın açılış maçı Rusya - Suudi Arabistan mücadelesinde Rusya'nın galip geleceğini önceden bilmişti. Achilles şimdi de turnuvanın şampiyonunu tahmin etmeye hazırlanıyor.

Kahin Kedi Achilles 2018 Dünya Kupası şampiyonunu tahmin edecek

Son yıllarda spor müsabakalarının vazgeçilmezleri arasında ahtapot, zürafa ve birçok çeşitli hayvan da yerini almış durumda. Doğaüstü güçleri olduğu iddia edilen Kahin Kedi Achilles de bunlardan birisi.

2018 Dünya Kupası'nın açılış maçı olan Rusya - Suudi Arabistan mücadelesinde Rusya'nın kazanacağını önceden tahmin eden ve bugüne kadar yaptığı tahminlerin isabet oranı neredeyse %100 olan Kahin Kedi Achilles şimdi de turnuvanın galibini tahmin edecek.

Sağır olan Kahin Kedi Achilles, Rusya'nın St Petersburg kentindeki Hermitage Müzesi'nde yaşıyor.

Geçtiğimiz Perşembe günü Rusya - Suudi Arabistan maçından kimin galip geleceğini bilen Achilles için müzenin veterineri Anna Kondratyeva, kedinin vatanını sevdiğini ve bu sayede tahmin yapabildiğini belirtti.

2018 Dünya Kupası 15 Temmuz 2018'de sahibini bulacak. Peki Kahin Kedi Achilles'in tahmini ne yönde olacak? Bu soru yakın bir tarihte cevabını bulacak.

FIFA Konfederasyonlar Kupası'nın da resmi kahini olan Achilles, turnuva boyunca yaptığı dört tahminden üçünde doğru takımı bulmuştu.

Spor müsabakalarında önemi artan kahin hayvanların belki de en ünlüsü Ahtapot Paul'dü.

Almanya'nın Oberhausen kentinde bulunan Deniz Yaşamı Merkezi'nde yaşayan Ahtapot Paul, 2010 yılında düzenlenen Dünya Kupası'ndaki yarı final maçı İspanya - Almanya karşılaşmasında İspanya'nın galip geleceğini tahmin etmişti.

Almanya'da yaşayan bir başka kahin hayvan ise sekiz yaşındaki bir fil. Kahin Fil, 17 Haziran 2018 günü oynanan Almanya - Meksika maçında Almanya'nın kazanacağını tahmin etmiş fakat maçın galibi Meksika olmuştu.

Almanya'nın Hodenhagen kentindeki yer alan Serengeti Park Hayvanat Bahçesi'nde yaşayan Kahin Fil, Almanya - Meksika maçını yanlış tahmin etse de filin bakıcıları, tahminlerin yüzde 90 oranında gerçekleştiğini söylüyor.

Kahin hayvanlardan bir diğeri de küçük domuz Marcus. Mistik Marcus adı verilen domuzun 2014 Dünya Kupası, Wimbledon ve Brexit'i doğru tahmin ettiği belirtiliyor.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu 

 

Bu makaleye ifade bırak