11.08.2017 15:29 | Son Güncelleme:
AA

Kahraman ve Yılmaz'dan Akıncı davasına müdahillik talebi

TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile Milli Eğitim Bakanı  İsmet Yılmaz, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe  girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Hava Üssü'ndeki eylemlere  ilişkin 486 sanığın yargılandığı davaya müdahillik talebinde bulundu.

TBMM Başkanı Kahraman ile Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, FETÖ'nün darbe girişimi  sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Hava Üssü'ndeki eylemlere  ilişkin 486 sanığın yargılandığı davaya müdahillik talebinde bulundu

Kahraman ve Yılmaz'ın avukatı Samet Can Olgaç, müvekkillerinin katılma  talebine ilişkin dilekçeleri, davanın görüldüğü Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesine  sundu.

Dilekçelerde, "demokratik yollarla seçilmiş meşru Cumhurbaşkanını,  hükümeti ve parlamentoyu devre dışı bırakarak, kendi iradesini ülkeye egemen  kılmak amacıyla şiddet, adam öldürme, baskı ve tehdit yöntemlerinin her türlüsünü  devreye sokan terörist grubun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast  düzenleyerek Türkiye Cumhuriyeti'nin hakimiyetini kontrol altına almak, halkın  sivil direnişini silah zoruyla engellemek, medya organlarını baskıyla denetim  altına alarak kendi gayrimeşruluğunu örtbas etmek, Türkiye Büyük Millet Meclisi  ve devletin diğer stratejik kurumlarını saldırı yoluyla ele geçirerek iradesini  zorla tesis etmek amacıyla hareket ettiği" kaydedildi.

FETÖ/PDY üyesi teröristlerin, asker, polis ve sivil olmak üzere 250  vatandaşın şehit olmasına, 2 binin üzerinde vatandaşın ise yaralanmasına yol  açtıkları ifade edilen dilekçelerde, Kahraman ve Yılmaz'ın tüm sanıklardan  şikayetçi olduğu belirtildi.

Dilekçeler, Mahkeme Başkanı Selfet Giray tarafından, değerlendirilmek  üzere dosyaya kabul edildi.

 

 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0