Gündem
07.06.2012 - 14:08 | Son Güncelleme: 07.06.2012-17:54

Kaldırımda doğum yapan kız ile ailesi bulundu

İstanbul Bağcılar'da kaldırımda yürürken doğum yaptıktan sonra bebeği bırakıp giden kız ile anne ve babası bulundu.

Sitene Ekle

Elvan EZBER-Çağatay KENARLI/İSTANBUL, (DHA)Bağcılar’da kaldırım üzerinde doğum yaptıktan sonra bebeği bırakıp kaçan 16 yaşındaki N.A. ile annesi F.A., babası Ö.A. gözaltına alındı. N.A. ile anne ve babası emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Aile serbest bırakıldı.

Mahmutbey Mahallesi, Devekaldırımı Caddesi üzerinde geçen Salı saat 00.35 sıralarında hamile olduğunu söyleyen N.A. (16), babası Ö.A. ve annesi F.A., tarafından evlerine yakın olan bir polikliniğe götürülüyordu. Yolda sancıları artan N.A., kaldırım üzerinde ayaktayken bebeğini doğurdu. Anne F.A, baba Ö.A, ve N.A. daha sonra arkalarını dönerek evlerine geri gitti. Evde kanlı giysilerini çıkartan N.A., komşularının aracı ile ailesi tarafından Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kaldırım üzerinde bir vatandaş tarafından bulunan bebek, polisin yardımıyla Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Sağlıklı olduğu belirlenen kız bebek, hastaneden taburcu edildikten sonra çocuk esirgeme kurumuna teslim edilecek.  Konuyla ilgili çalışma başlatan Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü’ne bağlı polisler  N.A.,  babası Ö.A., annesi F.A’yı gözaltına aldı. Emniyette yapılan sorgulamada N.A’nın 1,5 yıldır arkadaşlık ettiği M.A’yla 2011 yılının Ağustos ayında ilişkiye girdiğini söylediği öğrenildi. M.A’nın aranması sürüyor. N.A’nın ifadesinde  iki erkeğin daha ismini verdiği ileri sürüldü. Bu kişilerden birinin hapiste, diğerinin askerde olduğu belirtildi.

Emniyette işlemleri tamamlanan N.A. ile annesi F.A., babası Ö.A. emniyetteki işlemlerinin ardından Bakırköy Adliyesi’ne sevk edildi.

Nöbetçi savcı, ifalerini aldıktan sonra N.A. ile annesi F.A. ve babası Ö.A.’yı serbest bıraktı.

DÜŞEN BEBEĞİ KAN PIHTISI ZANNETMİŞ

Bulut MÜLHİM / İSTANBUL, (DHA) Bağcılar’da kaldırım üzerinde doğum yaptıktan sonra bebeği bırakıp kaçan 16 yaşındaki N.A. ile annesi F.A., ve babası Ö.A. serbest bırakıldı. N.A., savcılık ifadesinde yürüdüğü sırada birden sancılandığını, düşen bebeğin kan pıhtısı olduğunu zannettiğini söylediği belirtildi.

Bakırköy Adliyesi’ne sevk edilen N.A’nın savcılıkta verdiği ifadesinde bebeğin düştüğünü bilmediğini iddia ettiği öğrenildi. Yürüdüğü sırada birden sancılandığını söyleyen N.A, düşen bebeğin kan pıhtısı olduğunu zannettiğini söylediği belirtildi. İfadesinde sevgilisi Muhammed A. ile kendi isteği ile ilişkiye girdiğini belirten N.A, Murat A. ve Murat Ç’nin durumu ailesine söylemekle tehdit ederek zorla birlikte olduklarını iddia etti. N.A. Murat A ve Murat Ç’den şikayetçi oldu. N.A’nın şikayetçi olduğu Murat A’nın uyuşturucu suçundan cezaevinde, Murat Ç’nin ise askerde olduğu öğrenildi. Anne F.A ve baba Ö.A ise ifadelerinde kızlarının hamile olduklarını bilmediklerini ve şahıslardan davacı olduklarını belirttikleri öğrenildi. İfadelerinin alınmasının ardından N.A, anne ve babası savcılıktan serbest bırakıldı.

ECEM AHU İSMİ VERİLDİ

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi devam eden bebeğe personel tarafından Ecem Ahu isminin verildiği, 3 kilogram ağırlığındaki kız bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

 

 


Her 6 dk da 1 hırsızlık yaşanıyor. Önlem Alın!


Bilgi YarışmasıOsmanlı Devleti'nde devlet adamı yetiştiren okulun adı nedir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    "Korkma Kalbim" şarkısını verilen sanatçı çiftlerinden hangisi söylemiştir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX