11.11.2017 02:30 | Son Güncelleme:
AA

‘Kameranın fişini çektirdim’

İzmir Çiğli’de 15 Ağustos’ta Özel Sevgi Yumağı Anaokulu’nun servis minibüsünde 9 saat unutulan 3 yaşındaki Alperen Sakin havasızlıktan ölmüştü.

Karşıyaka 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde önceki gün görülen davada, tutuklu yargılanan okulun kurucusu Yurdagül İşgören şöyle ifade verdi:     “Olay günü rahatsız olduğum için evde uyuyordum. Eşimin aramasıyla olayı öğrenince hemen okula koştum. ‘Ambulansı aradınız mı?’ dedim, kimseden ses çıkmadı. Vakit kaybetmemek için öğretmen Nurcan Altıok ile birlikte Alperen’i aracımızla 5 - 6 dakikada hastaneye götürdüm. Nurcan Hanım bana gerçeği anlattı, ‘Çocuğu serviste bulduk’ dedi. Hastane kalabalıklaştı, sinir krizi geçiren Alperen’in annesi, ‘Oğlumun son halini kameradan görmek istiyorum’ dedi. Zaman kazanmak için eşimi arayıp ‘Kameramın fişini çek, velilerden gelen olursa, şu anda uygun olmadığını söyle’ dedim. Kamera kayıtlarını polise verdim.”

‘Kargaşaya meydan verme’

Servisin şoförü ve Yurdagül İşgören’in eşi olan tutuklu sanık Taner İşgören ise “Hastaneden beni arayan eşim, ‘Velilerden okulun kamera kayıtlarını görmek isteyenler var, fazla kargaşaya meydan vermemek için kamera görüntülerini gösterme’ dedi. Bunun üzerine ben de kamerayı kapattım ve fişini çektim” dedi.

‘Beni tehdit ettiler’Tutuksuz sanıklar usta öğretici A.G. ile servis görevlisi  D.K. ise olayın ardından yalan söylemeleri için kendilerine baskı yapıldığını anlattı. A.G. “Tehdit edilmeme rağmen polise doğruyu anlattım” diye konuştu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı davanın ağır cezaya alınmasını talep etti.

Talebi reddeden hakim duruşmayı erteledi. Duruşmaya eşiyle katılan Alperen’in babası Serkan Sakin, “Mahkemede acımız tazelendi. Adalet tecelli edecek” dedi. 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0