Pazar

08.09.2013 - 02:30 | Son Güncelleme: 08.09.2013-2:30

Kan arayanların umudu

Şu anda 90 bine yakın üyesi olan Tüm Kan Gönüllüleri’nin amacı kan arayanlara anında kan bulmak ve hastaların umudu olmak

Sitene Ekle

Yoğun bakım ünitelerinde, ameliyathanelerde kan bulabilmek için çabalayan, hiç bilmediği bir hastanede tek başına kan bekleyen tüm hastalara yardım eli uzatmak isteyenlerin oluşturduğu bir topluluk Tüm Kan Gönüllüleri. Ekip 2008 yılında Facebook üzerinden emekli bir öğretmen ve birkaç gönüllü arkadaşıyla yardımlarına başlayan ve şu anda tüm Türkiye’de 90 bine yakın gönüllüsü ve farklı illerden, farklı mesleklerden altı kişilik yönetici kadrosuyla kocaman
bir kan ailesi.

Tüm Kan Gönüllüleri hiçbir
ticari amaç gütmeden, maddi gelir bekleyerek yapmaya kalkanları aralarından derhal uzaklaştırarak tam 5 yıldır Türkiye’nin her noktasına erişmeye çalışıyor. Ekibin yöneticilerinden Melih Serdaroğlu “Bizi bu işe gönüllü olarak yönlendiren şey, hasta kişiye kan bulduğumuzda o hasta yakınının telefonla arayarak ekibimize ve gönüllülere ilettiği sevgisidir” diyor.
Kan gönüllüsü olmak için illa kan vermeniz gerekmiyor. Yöneticilerin numaralarını sosyal ağlarda paylaşarak, etrafınızda kan verebilecek kişileri yönlendirerek ya da kan anonslarını daha çok insana ulaştırarak da bir “kan gönüllüsü” olabilirsiniz. Ayrıca Tüm Kan Gönüllüleri’ne Facebook ve Twitter sayfalarından istediğiniz zaman ulaşabilir, yardım alabilirsiniz.

Tüm Kan Gönüllüleri’ne Facebook sayfalarından istediğiniz zaman ulaşabilir, yardım alabilirsiniz.


Etiketler:
Hangisi 'Oliver Twist', 'David Copperfield' romanlarının İngiliz yazarıdır?
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.