15.10.2014 - 15:39 | Son Güncelleme: 15.10.2014-15:45 A-A+

Kanal D Ana Haberi Cüneyt Özdemir sunacak!

Mehmet Ali Birand'ın vefatı ile boşalan Ana Haber ve 32. Gün koltuğuna Cüneyt Özdemir geçecek. Ana Haber bültenini sunacak olan ünlü sunucu 3 Kasım'da ekran karşısında olacak.

Kanal D Ana Haberi Cüneyt Özdemir sunacak!

Kanal D'den yapılan açıklamaya göre Mehmet Ali Birand'ın ölümü ile boşalan ve Serdar Cebe'nin doldurduğu Ana Haber ve 32. Gün programlarının yeni sunucusu Birand'ın eski öğrencisi Cüneyt Özdemir oldu. Cüneyt Özdemir, Birand'ın 32. Gün programında yetiştirdiği öğrencilerinden biriydi.
 
Özdemir, görevine 3 Kasım Pazartesi günü başlayacak.
 
Cüneyt Özdemir kimdir?
 
8 Şubat 1970'te, Ankara'da doğdu. İlköğretimini Yükseliş Koleji'nde, lise eğitimini ise Ankara Atatürk Lisesi'nde tamamladı. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Bölümünden mezun oldu.
 
1990'dan itibaren basın yayın kuruluşlarında çalışmaya başladı. 1992'de muhabir olarak çalışmaya başladığı 32. Gün haber programında 8 yıl genel yayın yönetmenliği dahil çeşitli görevlerde bulundu. 1993'te British Council bursu ile Londra'ya gitti ve multimedya üzerine eğitim gördü. ATVana haberde Cüneyt'in Büyüteci bölümünü hazırladı, bir yıl süreyle Siyaset Meydanı'nın yönetmenliğini yaptı.
 
1996'dan itibaren uluslararası savaş muhabirliği yaptı, Lübnan-İsrail sınırında, Kuzey Irak'ta ve Afganistan'da haberler ve özel dosyalar hazırladı.
 
1999'da CNN Türk'ü kuran kadronun içerisinde yer aldı. 2003'te Irak işgalini ilişirilmiş gazeteci olarak izledi ve haberleştirdi.
 
2000 yılında yayımlanmaya başlanan ve bir dönem Soner Yalçın ile birlikte sunduğu 5N1K isimli güncel haber ve araştırmacılık programını hazırlayıp sunmaktadır. Program yıllar içinde, Altın Kelebek, Mahmut Dikerdem ödülü, RTGD ve Çağdaş Gazeteciler Derneği tarafından Oradaydım En İyi Belgesel Tv Oscarı ve 5N1K CNN Türk TV Oscar’ı gibi çeşitli ödüllere layık bulunmuştur.
 
Özdemir, 2011 yılında Zeynep İnanoğlu ile evlendi. Bir çocuk babasıdır. İstanbul'da yaşamaktadır.
 
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.