Kanal D'nin yeni yarışması: Benimle Söyle

O Ses Türkiye her ne kadar gönüllerimize taht kurmuş olsa da, bazen başka formatları da özlemiyor değiliz... Dünyaca ünlü bir yarışma formatını yakında Kanal D ekranlarında izleyebileceğiz! Peki nedir 'Benimle Söyle', nasıl bir yarışma olacak?

Kanal D'nin yeni yarışması: Benimle Söyle

Enis Arıkan'ın sunuculuğuyla

Enis Arıkan'ın sunuculuğuyla

Enis Arıkan, birçok yönüyle izlemekten keyif aldığımız, oyunculuğunu da bayıldığımız bir isim. Esprileriyle, cana yakın tavırlarıyla ve bizden biri olmasıyla öne çıkmayı başarıyor.

Benimle Söyle'yi Enis Arıkan sunacak. Şimdi böyle sunacak dediğimde sanki yine tipik yarışma formatıymış, bir farkı yokmuş gibi anlaşılabilir. Ama emin olun, bu seferki format BBC'nin All Together Now yarışması kadar iyi olursa, yıllar yılı vazgeçemeyiz. Yani anlayacağınız, önümüzde sezonlarca izlenebilecek yeni bir program var. Sunucunun ve jürilerin dahil olduğu, acayip bir şov programı!

Bu sefer işler farklı olacak

Bu sefer işler farklı olacak

Format format deyip duruyorum, şöyle açıklayayım size: Alışık olduğumuz gibi 4-5 jüri yok bu sefer. Tam tamına 100 jüri üyesi var. Bu 100 kişinin içinde Metin Arolat, operacı ikizler Sinem-Didem Balık, Çağatay Akman, Gülçin Ergül, Can Oflaz, Ferman Akgül, Melihat Gülses, Ayta Sözeri ve daha sayamadığım kadar duayen, her türe hitap edecek şekilde seçilmiş isimler var. Ve bu topluluğun bir kaptanı var; o da Birce Akalay. 

Hem Benimle Söyle'nin yayınlanmış fragmanından hem de BBC World'ün All Together Now bölümlerinden şık ve eğlenceli düzenlenmiş bir jüri koltuğu ve butonu olduğunu göreceksiniz. 4-5 kişiyi döndürmektense, 100 kişiyi ayağa kaldırarak beğenisini toplamak ne kadar büyüleyici olacak bir düşünün!

Her bölümde 10 kişi yarışacak ve en çok jüriyi ayağa kaldırıp, şarkısına eşlik ettirmeyi başaran yarışmacı finalist olacak. Geceyi ikincilik ve üçüncülükle bitirenler kendi aralarında tekrar yarışacaklar. Bu ikilinin arasından kazanan, finalist koltuğuna oturmayı başaracak. Yani özetle, her bölümdeki 10 kişinin ikisi finalist olarak yarışacak.

Kendi içinde birçok aşaması olması, kazananı belirleme zamanı geldiğinde sadece en iyilerin yarışını izleyeceğimiz anlamına geliyor. En iyiler derken gerçekten en en iyilerden bahsediyorum!
100 jürinin 95'ini falan ayağa kaldırmış olanlardan yani...

Hem jürilerin çeşitliliğinden hem de Enis Arıkan'ın sunumunun çok eğlenceli olduğunu düşündüğümden, boş zamanlarımızı en kaliteli şekilde dolduracak bir yarışma bangır bangır geliyor diye düşünüyorum.

Ay inşallah çok beklemeyiz de bir an önce kavuşuruz!

mail: lilaaceylan@gmail.com

Bu makaleye ifade bırak