Bursa

Yerel Haber
09 Mart 2015 - 23:18

KANSERE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN MEŞALELERLE KAYDILAR

IHA

Uludağ’da kayak öğretmenleri, kolorektal kanserine dikkat çekmek için meşalelerle kaydı.
Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün 1-31 Mart kalın bağırsak kanseri farkındalık ayı etkinlikleri kapsamında Uludağ’da kolorektal kanserine dikkat çekmek için meşaleli etkinlik düzenledi. Etkinlik kapsamında Kayak ve Snowboard Öğretmenleri Derneği üyesi 50 kişi, ellerinde meşalelerle kansere dikkat çekmek için kayak yaptı. Öğretmenlerin ellerinde meşalelerle yaptığı kayak şov beğeniyle izlendi.
Etkinlikte konuşan Bursa Halk Sağlığı Müdürü Özcan Akan, “Bugün burada kanseri önlemeye yönelik bir etkinlik düzenledik. Son yıllarda bakanlığımız kanseri önlemeye yönelik olarak çok ciddi adımlar atıyor. Bursa’mız koruyucu hekimlik ve tedavi edeceği sağlık hizmetlerinde en önemli başarılara imza atmış bir ilimiz, aile hekimliğine ilk geçen ve başarılı olan illerden bir tanesi. İlimiz diğer koruyucu hekimlikte nasıl başarılı ise kolorektal kanserinde farkındalığı oluşturmada da başarılı olacaktır” dedi.
Yaptıkları meşaleli kayak gösterisiyle geceye renk katan Kayak ve Snowboard Öğretmenleri Derneği Başkanı Yahya Usta, “Bizim için çok farklı bir anlam taşıyan gece kayağı yaptık. 2 bin 300 metreden kayak ve snowboard öğretmenleri olarak bu duyarlığı paylaşmanın mutluluğunu yaşadık” şeklinde konuştu.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.