08.11.2018 17:25 | Son Güncelleme:
İZMİR (AA)

Kanserli sanılan kitle ceviz parçası çıktı

İzmir'de, akciğer kanseri şüphesiyle ameliyata alınan  kadının akciğerinden yıllar önce yediği ceviz parçaları çıktı.

Karşıyaka'da yaşayan 2 çocuk, 3 torun sahibi 65 yaşındaki Melek  Akkuş'a temmuz ayında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Suat Seren Göğüs  Hastalıkları Hastanesi'nde zatürre teşhisi kondu.

Önce evinde ilaç tedavisi gören Akkuş, iyileşemeyince hastanede tedavi  görmeye başladı.

Doktorların uyguladığı tüm tedavilere rağmen Akkuş bir türlü sağlığına kavuşamadı. Yapılan tetkiklerde akciğerde büyük bir kitle tespit edildi.

Akkuş'a yapılan iki kez biyopsi de temiz çıkarken doktorlar, kitlenin  kanserli olabileceği şüphesiyle Akkuş'u ameliyata aldı.

Doç. Dr. Kenan Can Ceylan'ın gerçekleştirdiği ameliyatta, akciğerde  bulunan çeşitli ebatlardaki ceviz parçalarının damarları tıkadığı tespit edildi.

Ceviz parçalarının çıkarılması sonrasında Akkuş sağlığına kavuştu.

"Ceviz ve fındığı hiç sevmem"

Melek Akkuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 6 yıl önce eşini de  aynı hastanede akciğer kanserinden kaybettiğini söyledi.

Doktorların kanser olabileceğini söylemesinin kendisini çok üzdüğünü  ifade eden Akkuş, "Ameliyattan çıkınca kızım 'anne ceviz yutmuşsun' dedi, çok  şaşırdım. Kenan Bey söyleyince şok oldum. Ceviz ve fındığı hiç sevmem, yakın  zamanda da yemedim. Yediğim kurabiyelerin içinde olabilir. Bu bana ders oldu bir daha yemem artık." dedi.

Doç. Dr. Ceylan ise hastanın kendilerine akciğer kanseri şüphesiyle  geldiğini, ameliyatta çok şaşırdıklarını ifade etti.

Ceylan, "Hastanın, yıllar önce yuttuğu ceviz parçalarına bağlı sağ üst  akciğerinin tamamen tıkandığını, burada biriken balgamların akciğeri tamamen  harap ettiğini fark ettik. Bunun kanserle karıştırılabilen bir teşhis olduğu  gördük. Böyle bir rahatsızlık daha çok küçük çocuklarda görülebiliyor. Yetişkin  bir hastada görünce ekiple birlikte şaşırdık. Ceviz parçalarının temizlenmesinin  ardından hasta hızlıca iyileşti ve kendisini taburcu ettik." diye konuştu.

Bu habere ifade bırak
  • 7Mutluyum
  • 9Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy18