03.12.2016 11:48 | Son Güncelleme:
Murat KÜÇÜK/BOLU, (DHA) -

Kar, Bolu Dağı'nda ulaşımı zorlaştırdı

BOLU'da etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkiledi. Yağışın etkisiyle kent merkezi beyaz örtü ile kaplandı. TEM ve D-100 Karayolu'nun Bolu Dağı geçişinde ulaşım güçlükle yapılıyor.

Kentte dün akşam saatlerinde başlayan kar aralıklarla etkisini sürdürüyor. Sabah saatlerinde bazen lapa lapa, bazen tipi şeklinde yağan kar ile birlikte kent merkezi beyaz örtüyle kaplandı. Sürücüler araçlarının üzerinde biriken karları temizlemeye çalıştı. Belediye ekipleri de şehir içinde cadde ve sokaklarda kar temizleme çalışması yaptı.

 

Kar, Bolu Dağı'nda da etkili oldu. TEM'in Bolu Batı ve Doğu gişeleri ile Dağkent, Elmalık ve Bolu Dağı Tüneli ile viyadükler kesimlerinde kar yoğun devam etti. D-100 Karayolu'nun Elmalık, Seymenler, Bakacak bölümlerinde de etkili olan kar yağışı sürücüleri zor durumda bıraktı. Zeminde biriken kar ulaşımın yavaşlamasına yol açtı. Bolu Dağı'nın zirvesinde bazı sürücüler ise araçlarını yol kenarında durdurup kartopu oynadı.

Karayolları 4'üncü Bölge Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, TEM ve D-100'ün Bolu Dağı kesiminde ulaşımın aksamaması için yoğun çalışma yaptı. Ekipler, yollardaki karları temizleyip tuz attı. Bölge Trafik İstasyonu ekipleri de güzegahta önlemlerini artırdı. Sürücüler, elektronik tabelelar ile yavaş gitmeleri için uyarıldı.

 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0
EtiketlerkarBoluSabah