Gündem
06.10.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 06.10.2017-8:38

Karaciğer ameliyatı dünyaya canlı izletildi

Türk ve Güney Koreli cerrahların İbn-i Sina Hastanesi’nde yaptıkları kapalı karaciğer ameliyatı canlı olarak dünyaya izlettirildi

Sitene Ekle

Ayşegül Kahvecioğlu / Ankara

Canlıdan karaciğer naklinde dünya birinciliğini paylaşan Türk ve Güney Koreli cerrahlar, Türkiye’de ilk kez, dünyaya canlı yayınla karaciğer ameliyatı yaptı. Ana sponsorları Karaciğer Nakli Derneği ve International Transplant Network olan Uluslararası İleri Karaciğer ve Pankreas Cerrahisi Sempozyumu, Ankara Üniversitesi ve Güney Kore Ulsan Üniversitesi Asan Tıp Merkezi’nin organizatörlüğünde Ankara Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Sempozyuma başta ABD ve Avrupa olmak üzere 43 ülkeden 100’e yakın yabancı ve 150 de Türk cerrah katıldı. 

Sempozyumda İbn-i Sina Hastanesi’nden canlı yayınla, Türkiye de bir ilk olarak laparoskopik (kapalı) karaciğer tümörü cerrahisi, (sağ hepatektomi) yapıldığını anlatan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Deniz Balcı, “Bizim Güney Koreli cerrahi ekipler ile birlikte yaptığımız ameliyat, canlı olarak konferans salonuna iletildi ve tüm otoriteler, ameliyatı detaylarıyla anında izleyebildi” diye konuştu . 


Etiketler: ABD, Kore, Ankara, Avrupa, Güney Kore
Bilgi YarışmasıHayvanları koruma günü hangi tarihte kutlanır?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    "Ele güne karşı" şarkısı verilenlerden hangisine aittir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX