Karaman

Yerel Haber
16 Şubat 2017 - 13:31

Karaman'a Yeni Alt Ve Üst Geçitler Yapılacak

KARAMAN (AA) - Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Larende, Sümer ve Yenişehir mahallelerinin yapılacak yeni alt ve üst geçitlerle şehirle bütünleşeceğini belirtti.

Çalışkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, hızlı tren hattı çalışmaları kapsamında bazı bölgelere belediye ve TCDD işbirliği ile yeni alt ve üst geçitler yapılacağını söyledi.

Bunlardan birisi olan Larende alt geçit projesinde, ilk kazma vurularak çalışmaların resmen başladığını ifade eden Çalışkan, şunları kaydetti:

"Karaman-Ulukışla hızlı tren çalışması içerisinde yer alan iki üst geçit projesi de 82. Yıl Devlet Hastanesi ile Kızık arasına uygulanacak. Bu bölgede üst geçitler kısa zamanda tamamlanarak şehrimizin hizmetine sunulacak. Tren yolunun diğer tarafında kalarak uzun yıllardan beri şehirden kopuk bir şekilde yaşayan Larende, Sümer ve Yenişehir mahallelerimiz yapılacak olan bu alt ve üst geçitler sayesinde şehirle bütünleşmiş olacak."

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.