Karaman

Yerel Haber
09 Ağustos 2019 - 10:47

Karaman'da Bıçak Bileme Ustaları Yoğun Mesaiye Başladı

Karaman'da bıçak bileme ustaları yoğun mesaiye başladı

Muammer ŞEN/KARAMAN, (DHA) – KARAMAN'da yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde bıçakçılar yoğun mesaiye başladı. Vatandaşlar, bayramda kullanacakları bıçak, balta ve satırları biletmek için tarihi Semerciler sokağının yolunu tuttu.
Kurban Bayramı'nın en önemli malzemelerinden olan bıçaklar ustaların ellerinde bilenmeye başladı. 20 yıldır Semerciler sokağında esnaflık yaptığını belirten Murat Silay bıçakları bileme işlemine başladıklarını belirterek, Karamanlıların bıçaklarını son güne bırakmaması gerektiğini söyledi.. Silay, “Her yıl Kurban Bayramı öncesi olduğu gibi bu yılda bıçak bileme, uç açma işlemlerine başladık. Karaman'da genellikle herkes bıçak biletme işini son güne bırakıyor. Son gün hem yoğunluk oluyor hemde gelen vatandaşlarımız çok bekliyor. Ayrıca bıçak, balta ve satırların uç açma işlemi geçen yılki fiyatlardan devam ediyor. Bıçak, balta ve satırların uç açma işlemi için 3 lira alıyoruz. Nerdeyse 3 yıldır fiyatlarımız değişmiyor. Bizler Semerciler sokağı esnafı olarak enflasyon farkı koymuyoruz” dedi.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.