Siyaset
12.01.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 12.01.2017-2:30

Kararlara uymayan bürokrat ifşa olacak

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Kamu Başdenetçiliği Kurumu’nun kararlarına uymayanların “vergi yüzsüzleri” uygulamasına benzer şekilde ifşa edileceğini söyledi.

Sitene Ekle
Kararlara uymayan  bürokrat ifşa olacak

ANKARA Milliyet

Malkoç, dün Grand Ankara Otel’de düzenlenen toplantıda gazete, televizyon ve ajansların Ankara temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıya kamu denetçileri de katıldı. Başvurular üzerine tavsiye kararları verdiklerinin altını çizen Malkoç, geçen yıl Kamu Denetçiliği Kurumuna 5 binin üzerinde başvuru yapıldığını dile getirdi. Malkoç, sloganlarının, “başın düşünce dara, ombudsmanı ara” olduğunu söyledi.

Tavsiye niteliğindeki kararların uygulanabilirliğinin artırılması için yapılması planlanan çalışmaların sorulması üzerine Malkoç, bazı ülkelerde tavsiye kararlarının tereddütsüz uygulandığını bildirdi. 


‘Uyana ödül’

Malkoç, şunları söyledi:“Bundan sonra kararları uygulamayan kurumları kamuoyuna ifşa edeceğiz. Bir ara vergi dairelerince ‘vergi yüzsüzleri’ listesi yayınlanıyordu, onun gibi. Bu kararları uygulamayan kurumlarla ilgili bir bakıma bürokratik oligarşiyle mücadelemiz devam edecek.” Malkoç kararlara uyanları da ödüllendirme adına çalışmalar yapacaklarını kaydetti. 
 

Etiketler: Ankara, gazete
Bilgi Yarışması2004 yapımı 'Mustafa Hakkında Her şey' adlı filmin müzikleri hangi guruba aittir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    "Milli Şef" hangi siyaset adamımızın lakabıdır?

    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX