Siyaset
17.04.2010 - 10:16 | Son Güncelleme: 17.04.2010-11:39

Karayılan'dan bomba iddialar

Terör örgünün 1 numaralı isminde ilginç açıklamalar. Bir hükümet yetkilisinin Öcalan ile açılımı görüştüğünü iddia etti.

Sitene Ekle

Terör örgütünün şu an tepesinde yer alan Murat Karayılan bugüne kadar bilinmeyen üç iddiayı dile getirdi. ABD askerlerini vurduklarını, kendisine yapılan suikast girişimini ve en önemlisi bir hükümet yetkilisinin Öcalan ile açılımı görüştüğünü ileri sürüyor.

Kandil'de yuvalanan teröristlerin en büyük korkusu hava saldırısı. Bu nedenle telsiz kullanmıyorlar.. Her an saldırı olacakmış gibi eller tetikte.. Hatta Karayılan kendisine yönelik suikast hazırlığından bahsetti.

Habertürk yazarı Amberin Zaman Kandil'de Karayılan ile görüştü.. Amberin Zaman röportajın ikinci bölümünde Karayılan'ın suikast iddiasını anlattı:

Geçen Şubat ayında adını vermediği bir hükümet yetkilisi Öcalan ile görüşmüş. Yazarın ısrarla 'kim?' sorularına Karayılan, "Söylemek zorunda değilim" diye cevap veriyor. Basına yansıyan haberlerde aynı tarihlerde Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü'nden bazı yetkililer Öcalan'la hücresiyle ilgili incelemelerde bulunmuşlardı.

Ama Karayılan'a göre söz konusu "Devlet temsilcisi", Öcalan'ın açılıma ilişkin hükümete sunduğu "yol haritası" çerçevesinde "müzakere edilebilecek tartışmaların başlayabileceğini" ifade etmiş ama gerisi gelmemiş.

KANDİL'E HAVADAN GİZEMLİ KUTU

"Bu bağlamda geçen yılın başında 'insansız uçak' Heron'dan fırlatıldığını iddia ettiği muammalı bir kutuya değiniyor. Tepesinde ufak bir paraşütü olduğunu söylediği cihazda Karayılan'ın sesi kayıtlıymış. Karayılan cihazın 5 kilometre çevresindeki bölgede bulunduğu takdirde sesini tanıyıp bir yerlere uyarı sinyali gönderiyormuş. Bugüne kadar bu tipte sadece bir cihaz ele geçirmişler. "Labaratuvarımızda incelettik" diyor Karayılan.

İRANLILAR DA KARAYILAN'IN PEŞİNDE

Beri yandan çevresindeki militanlar gizlice çekim yapmaya gelen üç İranlı'dan bahsediyor. Yani İran'ın da Karayılan'ın peşinde olduğunu ima ediyorlar."

DEVAMI: ABD ASKERİNİ VURDUK VE PKK NE İSTİYOR?


Etiketler: Kandil,Anayasa
Bilgi YarışmasıGülben Ergen'in ilk albümünün adı hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
  Bir yıl kaç mevsimdir?
  A
  4
  B
  5
  C
  3
  D
  7

  ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
  İlginizi ÇekebilirX