27.11.2012 02:30 | Son Güncelleme:
EKONOMİ SERVİSİ

Karbon saydamlığı gelecek için şart

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, yaşanılabilir dünya için, gelecek için belkide en önemli çabaların başında sürdürülebilirlik konusunun çok önde geldiğini söyledi.Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından Akbank’ın  desteğiyle Türkiye’de yürütülen Karbon Saydamlık Projesi’nin 2012 Türkiye Raporu tanıtım toplantısında konuşan Binbaşgil, Karbon Saydamlık Projesi’nin Türkiye’deki çalışmalarına 2010’dan beri destek sağlamaktan mutluluk duyduklarını ve Akbank’ın desteği ile sürdürülen projeye katılımın her geçen yıl artarak süren katılımın memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Saydamlık lideri Arçelik
Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Karbon Saydamlık Projesi Direktörü Melsa Ararat ise “Projenin başlangıcından bu yana Türkiye’de iklim değişikliği konusundaki farkındalıkta çok önemli bir gelişme var. Özellikle İMKB 100 dışında kalmasına rağmen projeye raporlama yapan şirket sayısındaki yüksek artış, iklim değişikliği ile mücadelede liderliğin bir rekabet avantajı olarak görülmeye başladığını gösteriyor” diye konuştu.

Toplantıda CDP Türkiye 2012 Karbon Saydamlık Lideri ödülünü Arçelik alırken, CDP Türkiye 2012 Karbon Performans ödülünü Garanti Bankası aldı. Rapor, Karbon Saydamlık Projesi’ne Türkiye’den dahil olan şirketlerin verdikleri yanıtların an analizini ve Türkiye’de iklim değişikliği ile ilgili ana eğilimleri içeriyor. Rapora yanıt veren şirket sayısı 2011 senesinde 20 iken, bu rakam bu sene 32’ye yükseldi.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0
Etiketlerhaberhaberler