Düzce

Yerel Haber
20 Ocak 2018 - 09:59

Karbonmonoksit Zehirlenmeleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

IHA

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce, Karbondioksit gazı zehirlenmelerinin en aza indirilmesi amacıyla “Bacanız ölüm tütmesin” adlı proje hayata geçirildi. Proje kapsamında vatandaşa zehirlenmeler anlatıldı.
Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce, Karbondioksit gazı zehirlenmelerine dikkat çekmek ve halkı bilinçlendirmek amacıyla oluşturulan proje kapsamında Sallar Mahallesinde mahalle halkının katılımı ile kahvehane toplantısı düzenlendi. Ekipler vatandaşlara bilgilendirici broşürler dağıtırken, yapılan sunumda, yanlış kullanım yüzünden soba ve şofben zehirlenmeleri yaşandığı belirtildi. Düzce’de 2017 yılında meydana gelen 14 olayda 23 kişinin zehirlendiği bildirildi.
İl Sağlık Müdürlüğü Toplum Sağlığı Merkezi Doktoru Büşra Gizem Çelik, karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı alınacak önlemleri anlatırken, özellikle kış mevsiminde zehirlenme riskinin arttığını belirtti. Slayt gösterimi halinde zehirlenen kişiye nasıl müdahale edileceği anlatılırken, böyle bir durumda acil olarak 112’nin aranması uyarısında bulunuldu.
Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünde görevli itfaiye eri de, öncelikle kömür sobalarının yakılmasında dikkat edilmesi gereken hususlar ve baca temizliği konusunda bilgiler verdi. Toplantıda İl Sağlık Müdürlüğü UMKE ekibi de bir sunum yaptı. Programın sonunda itfaiye ekipleri tarafından vatandaşlara baca temizliği uygulamalı olarak gösterildi.

DüzceYerel Seçim Sonuçları

Düzce Hava Durumu

4°CŞİMDİPERŞEMBE
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.