Aydın

Yerel Haber
14 Mart 2019 - 18:14

Kardeş Kent Parkı Açıldı

Kardeş kent parkı açıldı

AYDIN'ın Kuşadası ilçesinde, Romanya'daki kardeş kent 'Sinaia'nın ismini taşıyan park açıldı.

Kuşadası Belediyesi ile Romanya'daki kardeş şehri Sinaia arasındaki kültürel, sosyal ve turizm ilişkilerini pekiştirmek için yapılan park, törenle açıldı. Türkmen Mahallesi Marina karşısı oteller bölgesindeki parkın açılışına; Romanya İzmir Başkonsolosu Miora Stefan, Dışişleri Bakanlığı temsilcisi Büyükelçi Sibel Algan, Kuşadası Belediye Başkanı CHP'li Özer Kayalı, Aydın Turist Rehberleri Odası (ATRO) Başkanı Ozan Sayın, Kuşadası Otelciler ve Yatırcılar Derneği  (KODER) Başkanı Tacettin Özden ile başkanlığı döneminde Sinaia ile kardeşkent protokolünü imzalayan Fuat Akdoğan ve davetliler katıldı.

Sinaia parkının açılışında konuşan Başkan Kayalı, 14 kardeş şehir ile ilişkilerin geliştirilmesine büyük önem verdiklerini söyledi. Başkonsolos Miora Stefan ise, parkın turizme önemli bir katkı sağlayacağını söyledi. Stefan, Türkiye'ye Romanya'dan çok sayıda vatandaşın geldiğini belirterek, "Bu parkın turist artışına ve Kuşadası'nın tanıtımına katkı yapacağına inanıyorum" dedi. Dışişleri Bakanlığı temsilcisi Büyükelçi Sibel Algan, "Kuşadası'na uzun bir zamandır gelmemiştim. Dostluğu pekiştirecek bu parkın açılışı nedeniyle gelmekten mutluluk duydum. Romanya görev yaptığım yerlerden birisi. Romanya ile gönül bağım var. Onun için bu girişim için hem Belediye Başkanımızı hem de Konsolosumuzu kutluyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kayalı, Stefan ve Algan, barışı simgesi olarak güvercin uçurup, parkın açılışını birlikte yaptı.

Latif SANSÜR / KUŞADASI (Aydın), (DHA)

 

 

 

 

AydınYerel Seçim Sonuçları

Aydın Hava Durumu

20°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.