Ege

21.04.2019 - 08:15 | Son Güncelleme: 21.04.2019-8:15

Kardeşlik buluşması

Karşıyaka’ya gelen dünya çocuklarıyla buluşan Belediye Başkanı Cemil Tugay, “Bugün burada sergilediğimiz birlik beraberlik ve barış ruhunun bütün dünyaya örnek olmasını diliyorum” dedi.

Sitene Ekle

Karşıyaka Belediyesi tarafından, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen ‘27. Uluslararası Karşıyaka Çocuk Şenliği’, muhteşem bir şölenle başladı. Açılış kortejine, yedi ülkeden 129 konuk çocuk ile birlikte her yaştan binlerce Karşıyakalı katıldı.
Şenlik, karnaval havasındaki kortejle başladı. Yöresel kıyafetleriyle Karşıyaka Çarşı’da yürüyen çocukların heyecanına, Belediye Başkanı Cemil Tugay ve eşi Öznur Tugay ile binlerce Karşıyakalı da ortak oldu. Çarşı içinde sergilenen yöresel oyunlar ilgiyle takip edilirken, açılış töreni ise yine büyük coşkuyla, Atatürk, Annesi ve Kadın Hakları Anıtı önünde gerçekleştirildi. 

Yaşasın barış!

Çocuklara seslenen Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay “Değişik uluslardan gelen sizler, bu anlamlı kardeşlik buluşmasıyla, tüm dünyaya örnek oluyorsunuz. Tüm dünya çocuklarına Karşıyaka’dan selam olsun! Yaşasın 23 Nisan, yaşasın barış ve kardeşlik, yaşasın çocuklar!” diye konuştu.
Şenlik kapsamında yarın Karşıyaka Çarşı ve Bostanlı Balıkçı Parkı’ndaki gösterilerin ardından, saat 19.30’da Ahmet Piriştina Kültür Merkezi’nde ‘Balkan Gecesi’ düzenlenecek. Şenlik, 23 Nisan günü öğle saatlerinde Mavibahçe’deki şölen 
ile son bulacak. 


Gecekondu hangi takımın grubudur?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.