Kare biçimindeki UFO heyecan yarattı

ABD'nin Kuzey Karolina eyaletinde yer alan Charlotte kentinde, geçtiğimiz 18 Ağustos günü yaşanan fırtına sırasında gökyüzünde beliren kare şeklindeki parlak cisim, UFO gözlemcilerini harekete geçirdi. 

Kare biçimindeki UFO heyecan yarattı

ABD'de yaşayan 35 yaşındaki Javion Hill, Facebook hesabında 18 Ağustos'ta çektiğini belirttiği ilginç bir fotoğrafı paylaştı. Hill, gökyüzünde ortaya çıkan kare benzeri ışıklı cismi ikinci defa gördüğünü iddia etti.

Geçtiğimiz ay ABD'nin Kuzey Karolina eyaletine bağlı Charlotte kentinde araç içinden çekildiği söylenen fotoğrafta, gökyüzünde asılı şekilde duran, kenarları ışıklı kare biçimindeki nesne dikkat çekiyor.

UFO gözlemcileri ve komplo teorisyenleri, Hill'in paylaştığı fotoğraftaki cismin 'TR-3B' olarak da bilinen gelişmiş bir UFO tipi olduğunu öne sürdü.

Fotoğraf UFO gözlemcilerini ve komplo teorisyenlerini  heyecanlandırmış olsa da bazıları bu açıklamalardan pek de tatmin olmadı ve fotoğrafta görülen kare biçimindeki parlak cismin aslında araç içindeki torpido gözü üzerinde duran akıllı telefon yansıması olabileceği ihtimalini dillendirdi.

Charlotte Observer gazetesine konuşan Hill, eve giderken telefon hoparlörüyle eşiyle konuştuğunu, bir kasırganın yaklaşıyor gibi göründüğünü ve bulutların fotoğrafını çekerek eşine atmak istediğini söyledi.

 

 

Bir süre sonra sıra dışı bir olaya tanıklık ettiğini anlayan Hill, olabildiğince çok fotoğraf çekmeye çalıştı, arabadan indi fakat birden hava aydınlandı ve ani yağmur bastırdı.

Hill'e göre fotoğrafını çektiği cisim, ABD Hava Kuvvetleri'ne ait bir askeri araç ya da uçak olabilir.

UFO gözlemi yapan komplo teorisyenleri, ABD Ordusu'nun TR-3B adı verilen ve yer çekimini alt edebilen gizli bir hava aracı üzerinde çalıştıklarını öne sürdü.

Bahsi geçen TR-3B hava aracının görüldüğüne dair çok sayıda ihbar da bulunuyor.

Hill'in paylaştığı fotoğraf oldukça dikkat çekici olsa da, fotoğraftaki cismin UFO olup olmadığı konusu henüz netlik kazanmadı.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu 

Bu makaleye ifade bırak