Geri Dön

Dünyanın en iyi 100 liderlik koçundan biri Aylin Bozkurt Tüzmen

Yenilikçi ve dinamik yaklaşımları başarıyla profesyonel koçluk pratiğinde uygulayan Aylin Bozkurt Tüzmen, “Dünyanın En İyi 100 Liderlik Koçu”(100 Best Global CoachingLeadersAward) arasına girerek ödüle layık görüldü.

Dünyanın en iyi 100 liderlik koçundan biri Aylin Bozkurt Tüzmen

High Dreams Koçluk ve Mentorluk Hizmetleri kurucusu Aylin Bozkurt Tüzmen, uluslararası alanda Türkiye’yi başarıyla temsil ediyor.

2012’den bu yana profesyonel koçluk hizmeti veren Aylin Bozkurt Tüzmen, Mumbai’de 25. yılını kutlayan Dünya İK Zirvesi’nin (World HRD Congress)düzenlediği 5. Dünya Koçluk Zirvesi’nde (World CoachingCongress) “Dünyanın En İyi 100 Liderlik Koçu” (100 Best Global CoachingLeaders) arasına girerek ödüle layık görüldü.

“Dünyanın En İyi 100 Liderlik Koçu” birçok farklı üst düzey profesyonelin jürilik yaptığı ve seçim kriterlerini belirlediği bir süreçten geçti. Bu kriterler ise şöyle:

-Stratejik bakış açısı

-Geçmiş koçluk çalışmaları

-Gelecek odaklılık

-Bütünlük ve etik

-Düşünce liderliği

-Vizyonerlik

-Odaklılık

-Yaratıcılık/Yenilikçilik

16 Şubat’ta Mumbai’de düzenlenen törende ödül alan Aylin Bozkurt Tüzmen, kongrede ayrıca Dünya Ekonomik Forumu ve TUSİAD’ın da gündeminde olan “Sanayi 4.0’la Dönüşen Yeni Liderlik Tanımı” üzerine de bir konuşma yaptı.

Dünyanın en iyi 100 liderlik koçundan biri Aylin Bozkurt Tüzmen

Tüzmen konuşmasında:

“Sanayi 4.0 devriminin, şimdiyekadarhiçolmadığıkadarhiyerarşiveliderlikkavramlarınameydanokuduğunu, global CEO’larlayapılançalışmasonuçlarıkanıtlıyor.”dedi. Bu zorluklarınüstesindengelmekiçinyenibirliderliktanımınaihtiyaçduyulduğunuvurguladı.Sanayi 4.0 ileinanılmazbirhızladönüşenveiçiçegeçerekkarmaşıklaşanyenisistemlerbütünündebirliderinzorluklarınüstesindentekbaşınagelmesininmümkünolmadığınınaltınıçizdi. Buyüzdenbireyselliderliktenkolektifliderliğegeçilmesininöneminibelirtti.

Aylin Bozkurt Tüzmen konuşmasında, hızla değişen ve giderek daha karmaşık hale gelen dünyamızda liderlerin dönüşümünü desteklemek için kendi geliştirdiği liderlik modelini sundu. HighDreams Koçluk ve Mentorluk Hizmetleri kurucusu Aylin Bozkurt Tüzmen başarılı profesyonellerin bilgi ve deneyim ile geldikleri noktayı dönüştürerek daha ileriye götürmeleri için verimli bir süreç vadediyor.

20 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteniİşte magazin dünyasındaki son gelişmeler...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber