Geri Dön

Failure Week (Başarısızlık Haftası) Nedir?

Başaramama korkusu birçok iş girişiminin önündeki engel. Hata yapmak, işi batırmak gibi endişeler girişimcilerin korkulu rüyası. Bu endişeleri minimuma indirmek için İTÜ Girişimcilik Kulübü, Failure Week (Başarısızlık Haftası) etkinliği düzenleniyor.

Failure Week (Başarısızlık Haftası) Nedir?

Failure Week (Başarısızlık Haftası) İstanbul Teknik Üniversitesi’nde

İTÜ Girişimcilik Kulübü ve İTÜ GİNOVA ortaklığında; “Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Yine dene, yine yenil, daha iyi yenil.” mottosuyla bu sene ikincisi düzenlenen Failure Week atölyeler, paneller, İş Batırdım Gecesi ve daha birçok etkinlik ile 7-8 Mayıs’ta İTÜ’de. Failure Week’e katılanlar olumsuz bir sonuç olarak gördükleri başarısızlığın, aslında başarıya giden yolda en önemli başlangıç olduğu düşüncesiyle tanışacak.

İTÜ Girişimcilik Kulübü, etkinliklerini "Başarıya giden yolda en büyük engellerden birinin başarısızlık korkusu olduğuna inanıyoruz. Başarının çokça takdir gördüğü ve el üstünde tutulduğu bu zamanda, o başarıya giden yoldaki inişilerin, vazgeçişlerin, mağlubiyetlerin göz ardı edildiğini düşünüyoruz. Halbuki önemli olanın başarısızlığın getirdiği olumsuz duyguya kapılmadan başarısızlığı gururla sahiplenip, ondan ders çıkarıp, yılmadan devam etmek olduğunu biliyoruz.

Girişimcilik bilinmezliklerle dolu bir çevrede kendi yolunu bulma çabası olduğundan kişilerin en çok başarısızlık korkusuyla yüzyüze geldiği süreçtir. 2017’de başlattığımız ve geleneksel olarak düzenlemeyi planladığımız Failure Week’te amacımız potansiyel girişimcilere ve kendi yolundan gitmek isteyen herkese hata yapma ve başarısız olmanın başarıy gölme düşürmek yerine başarıya giden yolda hayatın doğal ve sağlıklı bir parçası olduğu farkındalığını yaratmak istiyoruz" olarak tanımlıyor.

Program

7 Mayıs – Atölye Günü
-Çimenlerde müzik ve açık hava etkinlikleri
-Açık alanda atölyeler
-Hata oyunları
-İş Batırdım Geceleri
-Startuplarla tanışma fırsatı
-Gün boyu sosyal aktiviteler

8 Mayıs – Konferans/Panel Günü
-Paneller
-Hata yapan yatırımcılar, girişimciler
-Proje takımları ve hatalardan başarıya giden yolları
-Dene, yanıl, öğren aktiviteleri
-Kapanış Konseri

Kayıt sayfası

Bakan Soylu CNN TÜRK'te Elazığ'da yaşananları anlattıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CNN TÜRK ekranlarında Elazığ depremi sonrası bölgedeki son durumla ilgili bilgi verdi. Bakan Soylu, "45 vatandaşımızı sağlıklı bir şekilde göçük altından çıkardık. Şu anda enkaz altında 3 vatandaşımız var." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber