Kadınların tercih edilmesinin 6 sebebi!

Erkekler Mars’tan kadınlar Venüs’ten deyimini duymayan kalmamıştır. Her iki cinsin farklı olduğu yönleri açıklamak için kullanılan bu deyim iş hayatında da geçerli. Peki, kadınlar neden daha çok tercih ediliyor?

Kadınların tercih edilmesinin 6 sebebi!

Kadınlar daha çalışkan

Georgia Üniversitesi tarafından yapılan araştırmalar kadınların daha çalışkan öğrenciler olduğunu gösteriyor. Kadınlar bakış açılarını değiştirmede daha esnek ve değişikliklere daha kolay adapte olabiliyor.

Kadınlar daha zeki

IQ testlerine bakıldığında kadınların zeka seviyesinin erkeklerden daha yüksek olduğu görülüyor.

İşinizden sıkıldınız mı? İşte dolgun ücretli iş imkanları!

Kadınlar daha düzenli

Düzen söz konusu olduğunda kimse kadınların eline su dökemiyor. San Diego Üniversitesi’nden uzmanların araştırmaları erkeklerin masalarındaki bakteri seviyesinin kadınlarınkinden %10-20 daha fazla olduğunu gösteriyor. Doğaları gereği kadınlar daha düzenli çalışıyor.

İş görüşmelerinde kadınlar daha başarılı

Eastern Ontairo Enstitüsü’nün son araştırması kadınların iş görüşmelerindeki başarısını ortaya koyuyor. Her türlü ortama daha kolay ayak uydurabiliyor ve gelebilecek soruları önceden tahmin etmede daha başarılılar.

Kadınlar gittikçe güzelleşiyor

Alman araştırmacılar kadınların nesiller geçtikçe güzelleştiğini ancak erkeklerin yerinde saydığını gösteriyor.

Kadınlar daha dikkatli

Araba kazaları raporlarına bakıldığında kadınların hayatta kalma şansı %77 daha fazla. Bunun sebebi olarak kurallara uymaları ve dikkatli olmaları gösteriliyor. Bu dikkat iş hayatında da açıkça görülebiliyor.

22 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber