Geri Dön

PERYÖN’ün kongresi 1.500 kişiyi ağırladı

Ulusal İnsan Yönetimi Kongresi’nin 16.’sı 5-6-7 Kasım günlerinde Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. ‘Farkında mıyız?’ temasıyla düzenlenen kongre, 1.500’ün üzerinde katılımcıyla yapıldı.

PERYÖN Kongresi, Cem Boyner’in konuşmasıyla başladı. Emre Konuk, Alex Linley, Akın Öngör, Hansın Doğan, Pınar Ilgaz, Hande Eskinazi, Belgin Boydak, Nilgün Aygen, Ferhan Alesi, Richard Hopkins ve Al Rainaldi gibi önemli isimler bilgi ve deneyimlerini aktardı. Dünyaca ünlü yazar Irvin Yalom, video konferansla katıldığı kongrenin ilk gününde özfarkındalığın bireylere neler kattığını anlattı ve kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Kongrenin birinci gününün akşamında ilk kez İnsan Yönetimi Ödülleri verildi. Sektörde iyi uygulamalara dönük farkındalığı artıracak ve özendirecek olan PERYÖN İnsan Yönetimi Ödülleri’ni almaya hak kazanan firmalar:
İşe Alım Kategorisi’nde TNT, Performans Yönetimi Kategorisi’nde Turkcell, Eğitim ve Gelişim Kategorisi’nde Tofaş ve Fark Yaratan Uygulamalar Kategorisi’nde Garanti Bankası.

ÖNERİLER BEKLENİYOR

PERYÖN Kongresi’nin ikinci günü ise Coca Cola Avrasya ve Afrika Grubu Başkanı olarak, 90 ülkenin sorumluluğunu taşıyan Ahmet Bozer’in konuşmasıyla başladı.
Kongrenin ikinci gününde, Türkiye’ye Milliyet İK ve İnsankaynaklari.com’un sponsorluğuyla gelen Mark Wilcox, kişisel gelişim üzerine bir konuşma yaptı. İnsanı yaratıcı yapan unsurun motivasyon olduğunu dile getiren Wilcox, şirketlerin pazarda rekabet edebilmeleri için iyi ve farklı bir projeye ihtiyacı olduğunu ve bu projenin de güçlü bir ekiple gerçekleştirilebileceğini söyledi.
Toygan Pulat, Yankı Yazgan, Gülcan Arpacıoğlu, Osman Ünal, Cem Tarık Yüksel, Selim Çakır, Murat Yurddaş gibi pek çok isim kongrede bilgilerini aktardı. Kongre, BKM Mutfak Oyuncuları’nın özel olarak hazırladıkları gösterileriyle son buldu.
Önümüzdeki senenin çalışmalarının çoktan başladığını söyleyen PERYÖN Kongreden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İdil Türkmenoğlu, “Kesinleşen oturumlar var. Ayrıca konu ve konuşmacı önerileri almak üzere de özel bir web sayfası hazırladık. Nisan ayının başına kadar www.peryon.org.tr üzerinden önerileri bekliyoruz” dedi.

Bakan Albayrak: Türk varlıklarına güvenenler ciddi anlamda kazandıHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Davos Zirvesi'nin ikinci gününde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, "Türk varlıklarına güvenenlerin ciddi anlamda kazandığı bir süreç. 2020 yılı daha sakin geçen bir yıl olacak; küresel büyüme tahminleri üzerinde beklentilerin daha olumlu olduğu bir yıl. Bu olumlu bir gelişme. Tabi ki küresel istikrardan yana olduk" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber