22.01.2018 01:30 | Son Güncelleme:
PAŞA ALYURT Ankara

Karne hediyesi gezide acı son

Eskişehir’de ağaca çarpan otobüste ölenlerden biri de lise öğrencisi Ecem’di. Genç kız ailesinin ‘karne hediyesi’ olarak Uludağ’a gidiyordu.

Ankara’dan Uludağ’a tatil giden yolcuları taşıyan ‘Kartallar Gezi’ firmasına ait tur otobüsü önceki gün Eskişehir’de ağaca çarpmıştı. Kazada yolculardan 11’i ölmüş, 44’ü yaralanmıştı. Kazada ölenler arasında Ecem Bek (17), teyzesi Serpil Tamer (44) ve kuzeni İdil Tamer (17) de vardı. Ailesi, çok başarılı bir öğrenci olan tek çocukları Ecem’i karne hediyesi olarak Uludağ’a yollamıştı. 

Hayalleri kaldı

Teyzesi ve kuzeniyle birlikte hayatını kaybeden Ecem Bek dün Ankara’da Karşıya Mezarlığı’nda gözyaşlarıyla toprağa verildi. Cenaze töreninde Nermin Mehmet Çekiç Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Ecem Bek’in annesi Mehtap Bek ile babası Salih Bek ayakta durmakta zorlandı, yakınları ve sınıf arkadaşları da gözyaşlarına hakim olamadı.
Derslerinde çok başarılı bir öğrenci olduğu öğrenilen genç kızın, Bek ailesinin tek çocuğu olduğu belirtildi. Ecem’in ortaokuldan sınıf arkadaşı Mazhar Bal, “Ecem neşeli ve arkadaşları tarafından çok sevilen biriydi. Lise sınavlarına hazırlanırken çözemediği en ufak soruları dahi sorun edecek kadar başarılı bir öğrenciydi. Doktor olmayı çok istiyordu” dedi.

Mehtap - Salih Bek çiftinin kızları Ecem’i karne hediyesi olarak kuzeni İdil Tamer ve teyzesi Serpil Tamer ile birlikte Uludağ’a yolladığı öğrenildi. Öte yandan aynı kazada hayatını kaybeden Elif Altıntepe (42), Munise Kayabaşı (66) ile Hakan Erkul (52) da Karşıyaka Mezarlığı’na defnedildi.

 

Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 3Kızgınım
  • 3Üzgünüm
Toplam Oy9