Gündem
10.12.2012 - 12:36 | Son Güncelleme: 10.12.2012-12:37

Kars dün gece eksi 25 dereceyi gördü

KAR yağışının ardından baş gösteren şiddetli ayaz Doğu Anadolu’da etkisini sürdürüyor. Gece ısının sıfırın altında 25 dereceye kadar düştüğü Kars, Türkiye’nin en soğuk kenti oldu.

Sitene Ekle

KARS- ARDAHAN- ERZURUM (DHA)

Kent merkezlerinde etkili olan ve iki gün süren kar yağışının ardından soğuk hava kendini gösterdi. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre dün gece ölçülen en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Kars’ta 25, Erzurum’da 15, Ardahan’da 13, Erzincan’da 6, Ağrı’da 5, Iğdır’da 3 ve Muş’ta 1 dereceyi buldu. Şiddetli soğukların ardından Aras, Kars  Çayı ve Ardahan’dan geçen Kura Nehri buz tuttu. Ağrı’da 79, Erzurum’da 69, Kars ve Muş’ta 8’er olmak üzere toplam 164 köy yolununu merkezlerle bağlantısı kesildi.İl Özel İdaresi ekipleri yol açma çalışmalarına başladı. Karayolları 12’nci Bölge Müdürlüğü karayollarında oluşan buzlanma nedeniyle sürücülerin dikkatli olmasını istedi.


Bilgi YarışmasıNotalar, neyin üzerine yazılır?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Verilen eserlerden hangisi Orhan Pamuka ait değildir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX