Kars

Yerel Haber
16 Kasım 2016 - 11:48

Kars Lojistik Merkezi Acele Kamulaştırılması Kararı Alındı

IHA

Kars Lojistik Merkezi ve Demiryolu Bağlantısı Uygulama Projesi kapsamında bazı taşınmazlar hakkında kamulaştırma kararı alındı.
Buna göre; Resmi Gazete’nin bugünkü Bakanlar Kurulu tarafından alınan kararına göre Kars Lojistik Merkezi ve Demiryolu Bağlantısı Uygulama Projesi kapsamında bazı taşınmazların Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.
Kars Merkez ilçesi Karacaören, Paşaçayır ve Cumhuriyet Mahallesi’nde yer alan 17 adadaki parsellerin 31 Ekim 2016 tarihinde Bakanlar Kurulu’nca kararlaştırıldı.
Kars’ta uzun zamandan beri beklenilen Lojistik Merkezi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın talimatı ile Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırması bugün Bakanlar Kurulu’nda onaylanarak Resmi Gazete’de yayınlanması vatandaşlar arasında da memnuniyet yarattı.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.