Kars

Yerel Haber
11 Haziran 2018 - 09:43

Kars'ta Kadir Gecesi

KARS (AA) - Kars'ın Sarıkamış ilçesinde Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı ve ''bin aydan hayırlı'' olarak kabul edilen Kadir Gecesi'ni idrak etmek için çok sayıda vatandaş tarihi Kazım Karabekir Paşa Camis'ine akın etti.

Camiyi dolduran kadın ve erkeklerin namaz kılıp dua etmesiyle "Sakal-ı Şerif" ziyarete açıldı. Bu arada diğer camilerden gelen vatandaşlarla birlikte izdiham yaşandı.

Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kadir Gecesi'nin bütün islam alemine hayırlara vesile olmasını belirterek, "Allah ülkemize sağlık, mutluluk huzur nasip eylesin. Vatandaşlarımızın yaklaşan Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyorum." dedi.

Vatandaşlardan Hikmet Yılmaz da "Bugün bu güzel gecede Peygamber Efendimizin "Sakal-ı Şerif"ini gördük çok duygulandık ve mutlu olduk. Kadir Gecesi'nin bütün Müslümanlara hayırlar getirmesini temenni ediyorum." diye konuştu.

KarsYerel Seçim Sonuçları

Kars Hava Durumu

19°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.