Ege

03.01.2018 - 01:01 | Son Güncelleme: 03.01.2018-1:02

Karşıyaka güzelleşiyor üreticiler kazanıyor!

Karşıyaka Belediyesi, Bademler Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nden 150 bin adet çiçek alımı yaptı. Ekipler, kış mevsimine dayanıklı çiçeklerin dikimine başladı

Sitene Ekle

Yıl boyunca kenti mevsime uygun bitkilerle süsleyen Karşıyaka Belediyesi, bu kış da park ve sokakları rengarenk çiçeklerle donatmaya başladı. Üretici kooperatiflerinden satın alınan 150 bin çiçek, kış boyunca Karşıyaka’ya hem güzellik hem de canlılık katacak. Menekşe, godetya, aslanağzı, siklamen ve çuha çiçekleriyle sokaklara canlılık getiren renk cümbüşü, vatandaşların da beğenisini kazandı. 

İlçe genelinde devam eden çiçeklendirme çalışmalarının kısa süre içinde tamamlanacağı belirtildi.

‘Çiçek gibi kent’

Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Üreticilerimize destek olmak adına kooperatiften satın aldığımız binlerce çiçekle Karşıyakamızı güzelleştiriyoruz. Kentimiz, soğuk kış aylarında, çiçeklerin sıcak renkleriyle daha canlı ve daha güzel bir görünüme kavuşacak. Çiçek gibi bir kent yaratmak için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.


"Ağzı lâf yapmak" deyiminin anlamı nedir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX