Karslıoğlu çok iddialı!

Azerbaycan’da İgtisadchi Bakü Bayan Voleybol Takımı’nı çalıştıran Türk antrenör Bülent Karslıoğlu, yurt dışında başarılar elde ederek voleybolun Fatih Terim’i olmak istediğini söyledi.

AA
09 Ekim 2012 - 12:21 | Son Güncelleme: 09.10.2012 - 12:23 |
A+A-
Haberler » Skorer » Skorer Diğer » Karslıoğlu çok iddialı!


Karslıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen sezon kulübüyle 4 aylığına anlaştığını belirterek, ”Bu süreçte güzel sonuçlar aldık. Bu nedenle bu yıl benimle tekrar anlaştılar” dedi.

Türkiye’de kendisine şans verilmemesinden dolayı Azerbaycan’a gitmediğini anlatan Bülent Karslıoğlu, ”Bu yıl Türkiye’de çalışacaktım. Ancak teklif bana daha cazip geldi. Kariyerim için önemli bir dönem olduğunu düşündüğüm için devam etmek istedim. Yurt dışında çalışarak voleybolun Fatih Terim’i olmak istiyorum. Kulüp başkanı Haciyev Shemseddin Humbetoglu voleybolu çok seviyor. Menajerim Tunç Afşar’ın katkısıyla buraya geldim ” diye konuştu.

İgtisadchi Bakü ile CEV Kupası oynayacaklarını anlatan başarılı çalıştırıcı, yeni sezonla ilgili şunları söyledi: ”Beşiktaş’ta çeyrek final oynamıştık. Şimdi şampiyonluk istiyorum. Takımda Tayland milli takımından 7 oyuncu var. Geçen yıl Rabita Bakü iki yenilgi aldı. Birini bizden, diğerini Fenerbahçe’den. Geçen yılki performansımızdan yöneticiler çok memnun kaldı. Play-off’ta ikinciliği 2 puanla kaçırdık. Voleybolla ülkeyi tanıtma ön plana çıkıyor. Çok büyük yatırımlar yapıyorlar. Muhteşem tesisler inşa ediliyor. Voleybol, futboldan daha çok seviliyor. Brezilya’nın, ABD’nin ve Rusya’nın iyi oyuncuları buraya geliyor.”

”Bana yabancı olarak bakmıyorlar”
 

Kendisine Azerbaycan’da gösterilen saygıdan memnun olduğunu ifade eden başarılı çalıştırıcı, ”Dünyadaki bütün antrenörler, menajerler ve oyuncularla güzel ilişkiler geliştiriyoruz. Bana burada yabancı olarak bakmıyorlar. Başka ülkelerden de antrenörler burada çalışıyor. Ama bana yaklaşımları daha farklı. Bizim başarılı olmamızı çok istiyorlar. Geçen sezon büyük başarılara imza attım, bu sezon da aynısını yaparsam Türk antrenörlerin yolunu daha fazla açmış olurum” diye konuştu.

Karslıoğlu, voleybolda yurt dışında görev alan tek Türk antrenör olduğuna dikkati çekerek, ”Beşiktaş antrenörü olarak geldim, ama yönetici başarıya bakıyor. Türkiye’de ikinci veya üçüncü olmakla ilgilenmiyorlar. Beni saygıyla karşılamaları çok güzel” dedi.

Azerilerin Türk takımlarının elde ettiği başarıdan da büyük sevinç yaşadığını anlatan Karslıoğlu, ”Milli takım maç kazandığında veya Fenerbahçe, Galatasaray tur atladığında burada büyük sevinç yaşanıyor. İnsanlar sokağa çıkıyor. Bakü de bizim şehrimiz. Sevinçleri beraber yaşıyoruz. Sadece iki ülke ismi farklı. Aynı milletiz” şeklinde konuştu.

”Türk oyuncusu da dışarı açılmalı”


Türkiye’yi yurt dışında temsil etmesinin önemli olduğunu kaydeden Bülent Karslıoğlu, Türk oyuncularının da artık yurt dışına gitmeleri gerektiğini dile getirdi.

Böylece altyapıdan daha çok oyuncunun oynama fırsatı bulacağını kaydeden Karslıoğlu, ”Yıldız oyuncularımızı tüm dünya görsün. Oyuncularımızın dünyaya dağılması lazım. Brezilyalı veya Belaruslu genç oyuncu yurt dışına gidip değişik ülkelerde oynayabiliyor. Değişik kültürlerde ve değişik antrenörlerle antrenman yapınca oyuncunun çıkışı oluyor” ifadelerini kullandı.

”Türk antrenörleri de çok iyi”


Karslıoğlu, Türk antrenörlerin de büyük başarılara imza attığını söyledi.

Türkiye’ye acemi olarak gelen yabancı antrenörleri ustalaşıp yurt dışına servis edildiğini vurgulayan Bülent Karslıoğlu, şöyle konuştu: ”Umarım bundan sonra Türk antrenörlerine daha çok değer verirler. Türk antrenörleri çok iyi. Yokluk içinde güzel işler başardılar. Türk voleybolu 2003 yılında yerli hocalarla çıkış yakaladı. Önemli olan Türk antrenörlerin neler yapabileceğini görebilmektir. Yabancı oyuncu konusunda kısıtlama getiriyoruz, ama yabancı antrenörde kısıtlama yok. Sadece antrenör konusunda değil, kondisyoner ve istatistikçi konusunda da üst düzeyde isimler yetiştirmemiz için şans vermek gerekiyor.”

Skorer.com sitesinde yer alan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. Haberleri kaynak göstermeden kullanmayınız.
canlı skor
Şu an oynanan maç bulunmamaktadır.
Tüm maçlar için tıklayın
İlginizi ÇekebilirX