Teknoloji
20.03.2017 - 18:36 | Son Güncelleme: 20.03.2017-18:40

Katlanabilir akıllı telefonlar kısa süre sonra gerçek olabilir

British Columbia Üniversitesi'nde bulunan bir gurup mühendis, katlanabilir dokunmatik ekran geliştirmeyi başardı

Sitene Ekle

Yıllardır konsept tasarımları ortalarda dolaşan ancak sadece bir hayalden ibaret olacağı yönünde yorumlar yapılan katlanabilir akıllı telefonlar kısa süre içinde gerçek olabilir. Kanada'daki bir ekip, akıllı telefonların bükülmesine ve esnemesine imkan sağlayan dokunmatik bir ekran geliştirdi. 

Kanada'nın önde gelen üniversitelerinden biri olarak gösterilen British Columbia Üniversitesi'nde bu konu hakkında araştırma yapan bir gurup mühendis silikon katmanlar arasına sıkıştırılmış bir iletken jel vasıtasıyla bükülebilen dokunmatik ekran geliştirmeyi başardı. Ancak bu konuda çalışmalar yapan tek kurum British Columbia Üniversitesi değil.

Dünyanın önde gelen teknoloji devlerinden Apple ve Samsung geçtiğimiz yıl patentini aldığı katlanır ekranları akıllı telefonlarında kullanmaya hazırlanıyor. Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddialara göre, Güney Kore merkezli Samsung'un Project Valley adını verdiği katlanır akıllı telefon projesi tüm akıllı telefon dünyasında devrim niteliğinde bir gelişmeye neden olacak gibi görünüyor. Apple Insider'ın ortaya çıkardığı ve "esnek ekranlı cihazlar" için olduğu tahmin edilen Apple'ın patenti ekranın ortasında bir menteşeye sahip olması nedeniyle ortadan ikiye katlanabiliyor.
 


Dünyanın en ünlü şirketlerinde çalışma imkanı için tıklayın!


Yorum Yazın
Gönder
Çanakkale Savaşları'na katılan Avustralya ve Yeni Zellandalılara verilen genel ad nedir?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX