18.05.2018 01:30 | Son Güncelleme:

Katliam olmamış gibi!

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD’nin Kudüs Büyükelçiliği’nin açılışını protesto için Gazze’de düzenlenen gösterilerde 60 kişinin ölmesi ve 3 bin kişinin de yaralanmasından birkaç gün sonra “tavuk dansı” ile ortaya çıktı! 
Eurovision şarkı yarışmasında birinciliği alan İsrailli şarkıcı Netta Barzilai’yi, eşi Sara Netanyahu ile birlikte kendi evlerinde ağırlayan Başbakan Netanyahu, yaşanan trajik olaylara karşın neşeli tavırlarıyla dikkat çekti. Netta ile kamera karşısına geçen ve yarışmayı kazanan “Toy” (Oyuncak) adlı şarkının simgesi haline gelen ünlü “tavuk dansı”nı birlikte yapan İsrail Başbakanı, ardından bu anlara ilişkin videoyu da kendi Twitter hesabından paylaşmayı ihmal etmedi. 
Paylaşımında Netta’yı etiketleyip, İsrail bayrağı ve tavuk emojisi eşliğinde performansını paylaşan Netanyahu, “Netta Barzilai ile Kudüs’te buluşmak ne kadar eğlenceli! Netta hepimiz seni seviyoruz, ulusumuza büyük onur kattın” ifadelerini kullandı. 


Rivlin’den uyarı
Bu arada İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin’den, Gazze’deki olayların ardından İsrail ile Türkiye arasındaki gerilimi düşürmeye yönelik bir açıklama geldi. Gazze sınırında yer alan bir yerleşim birimini ziyarete eden Rivlin, burada yaptığı konuşmada “Türkiye ile sonradan pişman olacağımız şeyleri söylemekten çekinmeliyiz” dedi ve karşılıklı retoriğin de düşürülmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0