12.10.2017 14:19 | Son Güncelleme:
AA

Kaya: Sınırlarımızda bir terör koridoru açılmasına müsaade etmeyeceğiz

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan  Kaya, "Biz, milletimizin istikbal ve istiklali için içeride ve dışarıda terörün  her türlüsüyle mücadelemizi kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz.  Sınırlarımızda bir terör koridoru açılmasına asla müsaade etmeyeceğiz." dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Malatya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesince Atatürk Kültür  Merkezi'nde (AKM) düzenlenen "Malatya Tanıtım Günleri"ne katıldı.

Malatya'nın kültür ve gelenekleri ile Türkiye'ye değer katan müstesna  bir şehir olduğunu ifade eden Kaya, Malatya'nın sadece ekonomide değil, kültür ve  siyasette de ülkeye üstün hizmetler yapan şahsiyetler yetiştirdiğini söyledi.

Bakan Kaya, vatan ve milletin kıymetini Malatyalıların çok iyi  bildiğini, 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu gece kentte meydanların dolu dolu  olduğunu, 28 gün boyunca demokrasi nöbetinde Malatyalıların bayrağına, vatanına,  milletine nasıl sahip çıktığını gösterdiğini belirtti.

Tanıtım günlerinin önemine değinen Kaya, "Bu tür organizasyonların  tanıtımdan ziyade yerel değerlerin ulusal alanda kıymetinin bilinmesi için de  kültürümüzün, tarihimizin yaşatılması açısından da çok çok önemli olduğunu  düşünüyorum." diye konuştu.

Türkiye'nin bereketli toprakları, hoşgörü kültürü, inanç ve değerleri  ile tam anlamıyla bir "kardeşlik coğrafyası" olduğunu vurgulayan Kaya,  konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Biz tarihin her döneminde mazlumlara, gariplere ve kimsesizlere  güvenli bir liman olduk. Bugün her türlü entrikaya rağmen vesayet odaklarına,  darbeci vatan hainlerinin sinsi planlarına rağmen dimdik ayaktayız. Biz,  milletimizin istikbal ve istiklali için içeride ve dışarıda terörün her  türlüsüyle mücadelemizi kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz. Sınırlarımızda  bir terör koridoru açılmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Barışa giden yolları  kapatmaya çalışsalar da yol açmasını her zaman bildik, bundan sonra da bileceğiz.  Milletimizin huzurunu, güvenliğini, selametini, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü  tehdit eden unsurlara karşı yapmamız gereken ne varsa bugüne kadar olduğu gibi bu  günden sonra da yapmaya devam edeceğiz."

"Güven ve istikrar sayesinde..."

Emniyet ve güvenlik olmadan ekonomik kalkınmanın da olmayacağına  dikkati çeken Kaya, siyasi istikrar olmadan gelişmenin de olmadığını söyledi.

Kaya, "IMF'nin, Türkiye'nin 2017 büyüme tahminini revize ederek  2,5'den 5,1'e yükseltmesi, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK Parti  hükümetlerimizin ortaya koyduğu güven ve istikrarın sayesindedir." dedi.

Konuşmasının ardından Kaya, tanıtım günlerine katılan Gümrük ve  Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Öznur Çalık ve  Mehdi Eker, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman'la AKM içinde  açılan, yöresel ürünlerin sergilendiği stantları gezdi.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0