Kayıp Malezya uçağı MH370, Kamboçya'ya mı düştü?

Teknoloji müdavimi Ian Wilson, Google Haritalar'da bulduğu görseli dayanak göstererek, 8 Mart 2014'te kayıplara karışan ve bir türlü bulunamayan Kayıp Malezya Uçağı MH370'in Kamboçya ormanlarına düşmüş olabileceğini öne sürdü.

Kayıp Malezya uçağı MH370, Kamboçya'ya mı düştü?

8 Mart 2014, bir milat!

8 Mart 2014, bir milat!

8 Mart 2014 tarihi, modern zamanların en büyük gizemlerinden birinin başladığı gün olarak kabul ediliyor. Malezya Hava Yolları'na ait MH370 sayılı Kuala Lumpur - Pekin seferi 8 Mart 2014 tarihinde kaybolmuş ve bir daha uçaktan haber alınamamıştı.

Kayıp Malezya uçağı MH370 için 4 yıldır süren arama kurtarma çalışmalarından şu an için bir sonuç alınamadı. Uçağın nerede ve nasıl kaybolduğuna dair çok sayıda teori ortaya atıldı.

Kayıp Malezya uçağı MH370 Kamboçya'da mı?

Kayıp Malezya uçağı MH370 Kamboçya'da mı?

O iddialardan sonuncusuna kulak verelim. İngiliz teknoloji müdavimi Ian Wilson, Google Haritalar'da Kamboçya ormanlarına göz gezdirdi ve ilginç bir detaya rastladı.

Wilson'a göre internet tabanlı harita hizmetinde tespit ettiği beyazlık, Kayıp Malezya uçağı MH370'in ta kendisi.

İddiaları doğrulayacak bir keşif henüz yok

İddiaları doğrulayacak bir keşif henüz yok

Kamboçya ormanlarında bulduğu cismin yaklaşık 69 metre uzunluğunda olduğunu söyleyen Wilson, uçağın kuyruk ve arka tarafı arasında bir boşluk olduğunu ve uzunluğun 69 metre olmasının sebebinin de bu boşluk olduğunu öne sürüyor.

Wilson'ın iddialarını doğrulayacak bir keşif henüz yok. 

Kayıp Malezya uçağı MH370'e ne oldu?

Kayıp Malezya uçağı MH370'e ne oldu?

227 yolcu ve 12 mürettebatlı MH370, 8 Mart 2014'te Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'dan Pekin'e havalanmıştı. Uçakla iletişimin kesildiği ilk anlarda uydu alıcı-vericiyi kapatan Malezyalı ve Vietnamlı hava trafik denetleyicileri arasında devir teslim prosedürü gerçekleşiyordu.

Dünyanın birçok ülkesinden çok sayıda uzman, Kayıp Malezya uçağı MH370'i bulmak için canla başla çalıştı, 1500 sayfalık bir rapor hazırladı fakat uçağa ne olduğu hiçbir zaman tespit edilemedi.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu 

Bu makaleye ifade bırak